Volkswagen przestawi trzy niemieckie fabryki na produkcję samochodów elektrycznych

Volkswagen przestawi trzy niemieckie fabryki na produkcję samochodów elektrycznych
Koncern Volkswagen poinformował, że dokona konwersji trzech niemieckich zakładów tak, by prowadzić w nich masową produkcję pojazdów o zerowej emisji. Plany dotyczą fabryk w Emden, w Hanowerze i Zwickau. Radykalny zwrot Volkswagena w kierunku elektromobilności wynika z dążeń firmy do minimalizacji szkód jakie przyniósł skandal związany z fałszowaniem testów emisji spalin pojazdów tradycyjnych.

Fabryka w Emden, która obecnie produkuje model Passat, ma produkować samochody elektryczne od roku 2022. W tym samym roku zacznie je także wytwarzać fabryka w Hanowerze, w której jednak zostanie utrzymana również produkcja samochodów z silnikami spalinowymi. Volkswagen zapewni pracownikom fabryk w Emden i Hanowerze gwarancje zatrudnienia do 2028 r.

Z kolei fabryka w Zwickau, we wschodnich Niemczech, zacznie budować samochody elektryczne dla trzech marek własnych grupy od końca roku 2019. Około 7700 pracowników tego zakładu zostanie przeszkolonych w zakresie montażu Volkswagena ID, pierwszego samochodu produkowanego na bazie platformy MEB.

Kolejnym produkowanym tam modelem będzie rodzinny crossover ID CROZZ. Jak zapowiada Volkswagen, pod koniec 2020 roku Zwickau będzie miało dzienną zdolność produkcyjną 1500 pojazdów, tworząc sześć elektrycznych modeli.

– "Wjeżdżamy z pełną prędkością w produkcję pojazdów elektrycznych. Emden i Hanower mają być kolejnymi modelowymi zakładami w Niemczech. Razem z Zwickau stworzą największą sieć produkcji pojazdów elektrycznych w Europie" – powiedział Gunnar Kilian, członek zarządu VW odpowiedzialny za załogi zakładów.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów