ISO publikuje standardy dotyczące dronów

ISO publikuje standardy dotyczące dronów
International Standards Organization (ISO) opublikowała właśnie pierwsze światowe standardy dla branży dronów. Standardy te opracowano po kilku latach globalnej współpracy między instytucjami normalizacyjnymi z całego świata. Oczekuje się, że wywołają one gwałtowne przyspieszenie wzrostu w branży dronów. Nowe standardy będą odgrywać istotną rolę w kształtowaniu bezpiecznego i efektywnego wykorzystywania dronów w ramach zgodności z przepisami.

Normy ISO Draft International Standards for Drone Operations formalnie zostały opublikowane w celu przeprowadzenia publicznych konsultacji z udziałem profesjonalistów wykorzystujących drony, pracowników akademickich, firm oraz ogółu społeczeństwa. Uwagi mogą być zgłaszane do 21 stycznia 2019 r.

Ostateczne przyjęcie standardów dotyczących dronów, zarówno w USA, Wielkiej Brytanii, jak i na świecie, spodziewane jest w roku 2019. Aktualny komunikat ISO jest pierwszym ważnym krokiem w standaryzacji globalnego przemysłu producentów dronów, obejmującego zastosowania w każdym środowisku: na lądzie, pod wodą, w powietrzu oraz w przestrzeni kosmicznej.

Pierwsze standardy dotyczące dronów mają wszędzie na świecie szczególne znaczenie dla społeczeństwa i administracji państwowej, ponieważ odnoszą się m.in. do wymagań operacyjnych wobec najbardziej rozpowszechnionych dronów latających, w tym protokołów bezpieczeństwa i ogólnej "etykiety" w zakresie ich używania, co będzie kształtować przepisy i prawodawstwo w przyszłości.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów