Oprogramowanie projektowe i rozwiązania IT dla przemysłu

Oprogramowanie projektowe i rozwiązania IT dla przemysłu

W październiku na stadionie PGE Narodowym odbyło się "DPS Forum - Konferencja Nowoczesnych Technologii". To jedno z największych krajowych wydarzeń poświęconych tematyce oprogramowania projektowego i rozwiązań informatycznych dla przemysłu. Organizowane przez DPS Software spotkanie zgromadziło w tym roku 570 osób.

Celem zainicjowanej w 2001 roku konferencji było stworzenie platformy do pozyskiwania nowej wiedzy oraz wymiany doświadczeń między użytkownikami oprogramowania Solidworks. Co roku podczas spotkania premierę ma nowa wersja wymienionego systemu projektowego - tak było też tym razem.

Podczas październikowego spotkania omówione zostały nowe możliwości i funkcje Solidworks 2019. Uczestnicy zapoznali się także z nowościami w oprogramowaniu Swood, Alphacam i SolidCAM. Wśród partnerów tegorocznego wydarzenia była firma Sage Polska, dostawca oprogramowania dla sektora MŚP oraz jeden z głównych oferentów rozwiązań ERP w Polsce.

Podczas konferencji można było zapoznać się także z możliwościami, stworzonego przez programistów DPS Software, modułu integrującego rozwiązania inżynierskie z systemami ERP. Podczas prelekcji oraz warsztatów uczestnicy DPS Forum mogli zapoznać się z oprogramowaniem i urządzeniami firmy HP oraz 3DConnexion.

Z kolei rozwiązania oparte o Industrial IoT przedstawione zostały przez firmę Smart In, zaś tematykę Przemysłu 4.0 uzupełniła prelekcja przedstawiciela firmy ASTOR, która dotyczyła rozwijania kompetencji inżynierów w czasach czwartej rewolucji przemysłowej.

Częścią konferencji był też panel edukacyjny, w którym uczestniczyli uczniowie, studenci oraz kadra naukowa z uczelni technicznych i artystycznych. Tradycyjnie jedna z prezentacji należała do gościa specjalnego. W tym roku był nim Mirosław Hermaszewski - pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który odbył podróż kosmiczną.

Polski kosmonauta opowiedział m.in. o swoich przygotowaniach do lotu oraz o tym, jak eksploracja kosmosu sprzyja rozwojowi technologicznemu. Honorowy patronat nad DPS Forum objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów