Oprogramowanie projektowe i rozwiązania IT dla przemysłu

Oprogramowanie projektowe i rozwiązania IT dla przemysłu

W październiku na stadionie PGE Narodowym odbyło się "DPS Forum - Konferencja Nowoczesnych Technologii". To jedno z największych krajowych wydarzeń poświęconych tematyce oprogramowania projektowego i rozwiązań informatycznych dla przemysłu. Organizowane przez DPS Software spotkanie zgromadziło w tym roku 570 osób.

Celem zainicjowanej w 2001 roku konferencji było stworzenie platformy do pozyskiwania nowej wiedzy oraz wymiany doświadczeń między użytkownikami oprogramowania Solidworks. Co roku podczas spotkania premierę ma nowa wersja wymienionego systemu projektowego - tak było też tym razem.

Podczas październikowego spotkania omówione zostały nowe możliwości i funkcje Solidworks 2019. Uczestnicy zapoznali się także z nowościami w oprogramowaniu Swood, Alphacam i SolidCAM. Wśród partnerów tegorocznego wydarzenia była firma Sage Polska, dostawca oprogramowania dla sektora MŚP oraz jeden z głównych oferentów rozwiązań ERP w Polsce.

Podczas konferencji można było zapoznać się także z możliwościami, stworzonego przez programistów DPS Software, modułu integrującego rozwiązania inżynierskie z systemami ERP. Podczas prelekcji oraz warsztatów uczestnicy DPS Forum mogli zapoznać się z oprogramowaniem i urządzeniami firmy HP oraz 3DConnexion.

Z kolei rozwiązania oparte o Industrial IoT przedstawione zostały przez firmę Smart In, zaś tematykę Przemysłu 4.0 uzupełniła prelekcja przedstawiciela firmy ASTOR, która dotyczyła rozwijania kompetencji inżynierów w czasach czwartej rewolucji przemysłowej.

Częścią konferencji był też panel edukacyjny, w którym uczestniczyli uczniowie, studenci oraz kadra naukowa z uczelni technicznych i artystycznych. Tradycyjnie jedna z prezentacji należała do gościa specjalnego. W tym roku był nim Mirosław Hermaszewski - pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który odbył podróż kosmiczną.

Polski kosmonauta opowiedział m.in. o swoich przygotowaniach do lotu oraz o tym, jak eksploracja kosmosu sprzyja rozwojowi technologicznemu. Honorowy patronat nad DPS Forum objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów