Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie "Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej"

Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie "Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej"
Alstom Konstal otrzymał prestiżowe wyróżnienie "Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej" za swój aktywny udział w modernizacji polskiego sektora transportowego, w szczególności za zaangażowanie w rozwój polskiego kolejnictwa. Dyplom i statuetkę w imieniu firmy odebrał Radosław Banach, dyrektor zarządzający Alstom Konstal.

Współpraca pomiędzy Politechniką Śląską a firmą Alstom Konstal doprowadziła do zawarcia w 2014 r. umowy partnerskiej. Od tego czasu Alstom aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia studentów na Wydziale Transportu, poprzez udział w opracowaniu programu kształcenia dla kierunku Transport Kolejowy, prowadzenie zajęć oraz organizowanie wyjazdów studentów do zakładu w Chorzowie.

W zakładzie w Chorzowie odbywają się również praktyki. Partnerstwo zostanie ponownie przedłużone w grudniu bieżącego roku, kiedy Alstom obejmie pełnym patronatem salę projektowania 3D. Będzie ona pomocna w przygotowaniu potencjalnych pracowników do sprawnego rozpoczęcia pracy.

Od momentu przejęcia spółki Konstal w 1997 r., będącej najstarszym w Polsce producentem urządzeń kolejowych, Alstom rozpoczął realizację największego w historii programu rozwoju tej firmy. Alstom dostosował fabrykę do światowych standardów produkcyjnych i poszerzył jej możliwości produkcyjne.

Obecnie fabryka Alstomu w Chorzowie jest uważana za jedną z wiodących fabryk taboru w Grupie. Dostarcza produkty spełniające najwyższe światowe standard w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Zakład produkcyjny w Chorzowie stał się centrum kompetencyjnym Grupy Alstom i rozwija swoją ekspercką działalność w ramach Centrum Inżynieryjnego.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów