Volkswagen będzie produkował elektryczne modele w Chinach

Volkswagen będzie produkował elektryczne modele w Chinach
W Anting Grupa Volkswagena rozpoczęła budowę zakładu, który produkować będzie wyłącznie pojazdy elektryczne oparte na platformie MEB. Fabryka SAIC Volkswagen ma być uruchomiona w 2020 r. Ma ona funkcjonować zgodnie z koncepcją Industry 4.0 i wytwarzać 300 tys. samochodów rocznie. Pierwszym modelem powstającym w nowej fabryce będzie elektryczny SUV.

W ośrodku Volkswagena w Anting pracować będzie ponad 1400 robotów. Wykorzystywana będzie też sztuczna inteligencja oraz rozszerzona i wirtualna rzeczywistość. Fabryka, razem z magazynem wysokiego składowania, zakładem montażu akumulatorów i tłocznią, obejmie 610 tys. m² powierzchni.

W czerwcu bieżącego roku w Chinach ruszyła fabryka FAW-Volkswagen w Foshan, a dzięki jej rozbudowie roczna zdolność produkcyjna została podwojona i wynosi teraz 600 tys. samochodów. Do 2020 r. w zakładach w Foshan rozpocznie się montaż akumulatorów dla pojazdów budowanych na platformie MEB.

Wcześniej, pod koniec maja, uruchomiono produkcję w fabryce FAW-Volkswagen, w Qingdao. Na jednej linii powstają tam jednocześnie pojazdy spalinowe i elektryczne. Zakład w Qingdao produkować ma również akumulatory dla hybrydowych modeli konstruowanych na platformie MQB. Zgodnie ze strategią "Roadmap E", do 2025 roku Grupa Volkswagena zamierza oferować 50 zelektryfikowanych modeli.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów