W nowej fabryce ABB w Chinach roboty wyprodukują roboty

W nowej fabryce ABB w Chinach roboty wyprodukują roboty
Roboty będą produkować roboty w nowej fabryce ABB w Chinach. Szwajcarska grupa inżynieryjna poinformowała w sobotę, że kosztem 150 milionów dolarów planuje zbudować w Szanghaju nowy zakład, broniąc swojej pozycji największego w Państwie Środka producenta robotów przemysłowych.

Fabryka, zlokalizowana w pobliżu chińskiego kampusu robotycznego ABB, ma być uruchomiona do końca 2020 r. Będzie wytwarzać roboty dla Chin, jak również na eksport do innych części Azji. Chiny są drugim rynkiem ABB po Stanach Zjednoczonych.

- "Szanghaj stał się kluczowym ośrodkiem zaawansowanych technologii - dla ABB i całego świata" – powiedział prezes ABB Ulrich Spiesshofer w oświadczeniu ogłaszającym projekt.

Chiny zwiększają siłę roboczą robotów, ponieważ płace pracowników rosną, a kraj stara się konkurować z lokalizacjami o niższych kosztach dzięki większej automatyzacji. Jak podaje ABB, w 2017 roku jeden z trzech robotów sprzedanych na świecie trafił do Chin, które kupiły prawie 138 tys. maszyn.

Nowa fabryka ABB obejmie powierzchnię 75 tys. stóp kwadratowych. Wykorzystywać będzie rozwiązania software'owe, które pozwolą ludziom i robotom bezpiecznie pracować w bliskim sąsiedztwie.

ABB zainstaluje w zakładzie także swoje roboty YuMi, zaprojektowane do pracy ramię w ramię z ludźmi. W fabryce w Szanghaju powstawać będą roboty dla wielu gałęzi przemysłu, między innymi do budowy samochodów, a także do montażu urządzeń elektronicznych.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów