Konferencja EMC for Business 2018

Konferencja EMC for Business 2018
To już drugie spotkanie w branży elektronicznej, którzy zjeżdżają się z całej Polski, aby wymienić się doświadczeniami i rozwinąć swoje umiejętności. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 11-12 października 2018 r. Dwa dni skupionych na praktycznym podejściu do tematyki projektowania elektroniki, testów oraz rozwiązywania problemów związanych z produkcją urządzeń zgodnie z wymogami EMC, RED i LVD - obszarów mocno skorelowanych z kompatybilnością elektromagnetyczna - EMC.

Nowa formuła tegorocznej Konferencji stawia na dłuższe warsztaty z praktykami oraz wydłużenie czasu przeznaczonego na zaprezentowanie przez praktyków różnych ciekawych przypadków oraz opisów zastosowanych środków zaradczych. Organizatorzy zapewniają jeszcze większą przestrzeń na wymianę wiedzy, praktykę i doświadczenia.

Prelegentami będą inżynierowie z firm, którzy przedstawią ciekawe przypadki, rozwiązania oraz problemy z jakimi się zmagali. Kluczem do sukcesu jest chęć dzielenia się wiedzą oraz skupieniu się w poszukiwaniu rozwiązań. Dzięki temu uczestnicy mają szansę znaleźć odpowiedź dla swoich przypadków oraz wykreowanie nowych pomysłów.

Sponsorami Konferencji EMC for Business 2018 są firmy: SCHURTER Electronic Components oraz Würth Elektronik Polska Sp. z o.o.. Pojawiła się również większa przestrzeń dla wystawców, którzy chcą zaangażować się w budowanie profesjonalnej marki tego wydarzenia.

Zapisy zostały już uruchomione. Firmy i zespoły projektowe, które już teraz zdecydują się na uczestnictwo w wydarzeniu otrzymają bardzo korzystną ofertę cenową. Koszt obejmuje uczestnictwo w konferencji, warsztatach oraz w wieczornej kolacji wszystkich uczestników i prelegentów. Każdy będzie mógł wybrać udział w dwóch warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych inżynierów i projektantów elektroniki.

Na miejscu zostanie zapewniony poczęstunek w formie przerw kawowych oraz lunchu. Na uczestników również będą czekać upominki i vouchery. Jak było rok temu można zobaczyć na filmie dostępnym pod adresem www.youtube.com/watch?v=8QxeH_kQLYU&t.

W czasie trwania tegorocznej konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 • Komunikacja - szybkie magistrale, a EMC - typowe problemy, zalecenia i przykłady rozwiązań.
 • Dyrektywa LVD i MD: znaczenia definicji produktu z uwzględnieniem nazwy, interfejsów oraz aplikacji końcowej za zgodność z wymaganiami dyrektyw.
 • Kryteria oceny urządzeń podczas badań odporności EMC.
 • Przetwornica DC/DC - problem ze słyszalnym dźwiękiem wydawanym przez przetwornicę. Walka z problemem przy pomocy różnego typu elementów indukcyjnych.
 • "Kiedy masa nie jest masą", czyli o kłopotach z integralnością sygnałów na płytce.
 • EMC Compliance in Motor Drive Applications.
 • Kompatybilność systemów z uwzględnieniem wymagań specjalnych - wojskowych i automotive.
 • EMC w systemach energetyki. Jak pogodzić wysokie prądy, napięcia z dużą, wymaganą czułością urządzeń analogowych?
 • Sterowanie urządzeń AGD a wymagania EMC.
 • Komputery jednopłytowe projektowanie z uwzględnieniem SI i EMC.

Warsztaty z tematyki:

 • WURTH Elektronik - zakłócenia promieniowane oraz różnorodne metody radzenia sobie z wynikającymi z nich problemami technicznymi.
 • Akademia EMC - Schemat a płytka drukowana. Projektowanie urządzeń elektronicznych pod kątem EMC

Organizatorem konferencji jest EMC for Business. Miejsce: Park Hotel Diament, ul. Muchoborska 10, Wrocław. Termin: od 11 do 12 października 2018 r. Zapisy: www.emc4b.com/konferencje/2018_konferencja_emc4b/

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów