Konferencja EMC for Business 2018

Konferencja EMC for Business 2018
To już drugie spotkanie w branży elektronicznej, którzy zjeżdżają się z całej Polski, aby wymienić się doświadczeniami i rozwinąć swoje umiejętności. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 11-12 października 2018 r. Dwa dni skupionych na praktycznym podejściu do tematyki projektowania elektroniki, testów oraz rozwiązywania problemów związanych z produkcją urządzeń zgodnie z wymogami EMC, RED i LVD - obszarów mocno skorelowanych z kompatybilnością elektromagnetyczna - EMC.

Nowa formuła tegorocznej Konferencji stawia na dłuższe warsztaty z praktykami oraz wydłużenie czasu przeznaczonego na zaprezentowanie przez praktyków różnych ciekawych przypadków oraz opisów zastosowanych środków zaradczych. Organizatorzy zapewniają jeszcze większą przestrzeń na wymianę wiedzy, praktykę i doświadczenia.

Prelegentami będą inżynierowie z firm, którzy przedstawią ciekawe przypadki, rozwiązania oraz problemy z jakimi się zmagali. Kluczem do sukcesu jest chęć dzielenia się wiedzą oraz skupieniu się w poszukiwaniu rozwiązań. Dzięki temu uczestnicy mają szansę znaleźć odpowiedź dla swoich przypadków oraz wykreowanie nowych pomysłów.

Sponsorami Konferencji EMC for Business 2018 są firmy: SCHURTER Electronic Components oraz Würth Elektronik Polska Sp. z o.o.. Pojawiła się również większa przestrzeń dla wystawców, którzy chcą zaangażować się w budowanie profesjonalnej marki tego wydarzenia.

Zapisy zostały już uruchomione. Firmy i zespoły projektowe, które już teraz zdecydują się na uczestnictwo w wydarzeniu otrzymają bardzo korzystną ofertę cenową. Koszt obejmuje uczestnictwo w konferencji, warsztatach oraz w wieczornej kolacji wszystkich uczestników i prelegentów. Każdy będzie mógł wybrać udział w dwóch warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych inżynierów i projektantów elektroniki.

Na miejscu zostanie zapewniony poczęstunek w formie przerw kawowych oraz lunchu. Na uczestników również będą czekać upominki i vouchery. Jak było rok temu można zobaczyć na filmie dostępnym pod adresem www.youtube.com/watch?v=8QxeH_kQLYU&t.

W czasie trwania tegorocznej konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 • Komunikacja - szybkie magistrale, a EMC - typowe problemy, zalecenia i przykłady rozwiązań.
 • Dyrektywa LVD i MD: znaczenia definicji produktu z uwzględnieniem nazwy, interfejsów oraz aplikacji końcowej za zgodność z wymaganiami dyrektyw.
 • Kryteria oceny urządzeń podczas badań odporności EMC.
 • Przetwornica DC/DC - problem ze słyszalnym dźwiękiem wydawanym przez przetwornicę. Walka z problemem przy pomocy różnego typu elementów indukcyjnych.
 • "Kiedy masa nie jest masą", czyli o kłopotach z integralnością sygnałów na płytce.
 • EMC Compliance in Motor Drive Applications.
 • Kompatybilność systemów z uwzględnieniem wymagań specjalnych - wojskowych i automotive.
 • EMC w systemach energetyki. Jak pogodzić wysokie prądy, napięcia z dużą, wymaganą czułością urządzeń analogowych?
 • Sterowanie urządzeń AGD a wymagania EMC.
 • Komputery jednopłytowe projektowanie z uwzględnieniem SI i EMC.

Warsztaty z tematyki:

 • WURTH Elektronik - zakłócenia promieniowane oraz różnorodne metody radzenia sobie z wynikającymi z nich problemami technicznymi.
 • Akademia EMC - Schemat a płytka drukowana. Projektowanie urządzeń elektronicznych pod kątem EMC

Organizatorem konferencji jest EMC for Business. Miejsce: Park Hotel Diament, ul. Muchoborska 10, Wrocław. Termin: od 11 do 12 października 2018 r. Zapisy: www.emc4b.com/konferencje/2018_konferencja_emc4b/

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów