Niedrogi zestaw robotyczny przygotowuje przyszłych inżynierów do projektowania na poziomie systemów

Niedrogi zestaw robotyczny przygotowuje przyszłych inżynierów do projektowania na poziomie systemów
Farnell element14 wprowadził do oferty "Robotyczny Zestaw Edukacyjny" marki Texas Instruments (TI Robotics System Learning Kit) model TI-RSLK, niedrogi zestaw oraz program nauczania, dzięki któremu można zrozumieć, na czym polega projektowanie systemów elektronicznych.

Studenci, którzy kończą studia inżynierskie powinni dobrze rozumieć różnorodne zagadnienia z wielu dziedzin technicznych i mieć wiedzę na temat różnych produktów, co jest niezbędne do pracy w coraz bardziej złożonym świecie. Robotyka pozwala nauczycielom przekazywać wiedzę interdyscyplinarną, a studentom daje podstawowe zrozumienie elektryki i inżynierii komputerowej.

Zestaw TI-RSLK został zaprojektowany specjalnie pod kątem wykorzystania w środowisku akademickim, by przekazywać studentom podstawową wiedzę, potrzebną do zrozumienia koncepcji inżynierskich kryjących się za projektowaniem, testowaniem i budowaniem działającego systemu robotycznego. Całość odbywa się w ramach 20-częściowego kursu, opracowanego z udziałem profesora Jona Volvano z University of Texas w Austin.

Wykorzystanie robotyki do nauki praktycznego myślenia inżynierskiego na poziomie systemów zwiększa atrakcyjność studiów oraz ułatwia studentom przyswajanie wiedzy. Stanowi też okazję dla nauczycieli do nauczania przedmiotów interdyscyplinarnych.

Robotyka pozwala zaznajomić studentów z projektowaniem systemów za pomocą przemysłowych narzędzi, tworzenia schematów procesów oraz pozyskać wiedzę i zrozumienie "z pierwszej ręki" w oparciu o rzeczywiste zastosowania. Studenci mogą zdobyć doświadczenie w zakresie rozwiązywania problemów, ucząc się na własnych błędach poprzez szereg prób i testów oraz poprawianie rozwiązań z użyciem sprzętowych i programowych narzędzi do debugowania. Wszystko to prowadzi do nabrania poczucia pewności w zagadnieniach związanych z inżynierią.

Zestaw TI-RSLK Maze Edition zawiera ponad 60 elektronicznych i mechanicznych komponentów, wliczając w to wiodący w swojej klasie zestaw deweloperski SimpleLink™ MSP432P401R LaunchPad™ Development Kit. Platforma Texas Instruments SimpleLink obejmuje najszerszy wybór mikrokontrolerów ARM, dostępnych w ramach jednego środowiska deweloperskiego, wraz z oprogramowaniem, dodatkowym sprzętem i narzędziami przydatnymi w aplikacjach Internetu Rzeczy (IoT) i robotyki.

Zestaw TI-RSLK został zaprojektowany by uczyć systemów i aplikacji wbudowanych, ale można go w pełni dostosować do potrzeb dydaktycznych danego wydziału. Nauczyciele mogą z łatwością wybrać, w jaki sposób i które z materiałów na temat TI-RSLK zostaną wykorzystane w trakcie zajęć.

Zestaw TI-RSLK Maze Edition jest oferowany w trzech wersjach:

  1. TI-RSLK Basic kit służy do nauki podstaw systemów elektronicznych i zawiera zestaw deweloperski SimpleLink MSP432P401R MCU LaunchPad.
  2. TI-RSLK Advanced kit bazuje na koncepcjach i podzespołach z zestawu Basic, ale jest dodatkowo wyposażony w komponenty do komunikacji bezprzewodowej, oparte na modułach SimpleLink Bluetooth Low Energy CC2650 BoosterPack i SimpleLink Wi-Fi CC3120 wireless network processor BoosterPack, które umożliwiają robotowi stawanie w szranki z innymi robotami TI-RSLK.
  3. TI-RSLK Upgrade kit to zestaw komponentów, który pozwala rozbudować wersję Basic do wersji Advanced.

Zestawy TI-RSLK można nabyć w sklepie Farnell element14 w Europie, w serwisie Newark element14 w Ameryce Północnej oraz poprzez sklep element14 w krajach Azji i Pacyfiku. Dalsze informacje na temat TI-RSLK można znaleźć pod adresem http://www.element14.com/rslk.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów