Emerson kupuje Aventics za 527 milionów euro, tworząc giganta o wartości 1,5 miliarda dolarów

Emerson kupuje Aventics za 527 milionów euro, tworząc giganta o wartości 1,5 miliarda dolarów
Od obecnego właściciela, niemiecko-skandynawskiego inwestora - Tritona, Emerson kupuje dawną jednostkę pneumatyczną firmy Bosch Rexroth, znaną obecnie pod nazwą Aventics. Transakcja o wartości 527 mln euro zostanie zrealizowana w gotówce.

W 2013 roku Triton kupił pneumatyczny biznes Boscha za około 200 mln euro. Zdaniem Emersona przejęcie stworzy biznes o wartości 1,5 mld dolarów i znacznie zwiększy jego zasięg na wartym 13 miliardów dolarów rynku inteligentnej pneumatyki przeznaczonej do zastosowań w automatyce maszynowej i przemysłowej.

Firma Aventics ma siedzibę w Luksemburgu i główne biuro w Laatzen w Niemczech. W pięciu ośrodkach produkcyjnych na świecie zatrudnia około 2100 pracowników. W 2017 roku sprzedaż firmy osiągnęła wartość 425 milionów dolarów. Aventics ma uzupełniać ofertę należących do Emersona marek Asco Numatics i Joucomatic.

Emerson przewiduje, że rozszerzona oferta stworzy jeden z najszerszych portfeli urządzeń pneumatycznych i kontrolujących płyny, zawierających funkcje monitorowania pracy w celu poprawy sprawności i wydajności systemów oraz zwiększania bezpieczeństwa i optymalizacji zużycia energii.

Aventics będzie budować i wzmacniać swoje możliwości na kluczowych dyskretnych i hybrydowych rynkach automatyki, w tym rynkach żywności i napojów, opakowań, montażu samochodów i sprzętu medycznego. Dwie trzecie działalności Aventics należy do sektora dyskretnego, 23% prowadzone jest w sektorze przemysłowym, a 11% w hybrydowym.

Działalność Emersona w 35% należy do sektora przemysłowego, 34% do sektora procesowego i hybrydowego, a 24% do sektora dyskretnego. Oczekuje się, że połączony biznes będzie miał 37% swojej działalności w sektorze dyskretnym, 31% w sektorze przemysłowym oraz 27% w sektorze procesowym i hybrydowym.

Przewiduje się, że proces przejęcia zakończy się w czwartym kwartale 2018 r. z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji i uzyskania niezbędnych akceptacji organów nadzoru.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów