Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz tylko w Farnell element14

Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz tylko w Farnell element14
Farnell element14 ogłosił wprowadzenie do oferty zestawu deweloperskiego, przygotowanego przez element14 na potrzeby tworzenia bramek łączących czujniki TI SimpleLink, komunikujące się w paśmie poniżej 1 GHz z siecią ethernetową. Nowy zestaw bazuje na technologii firmy Texas Instruments (TI) i dostępny jest pod nazwą element14 TI SimpleLink Sub-1 GHz Sensor to Cloud Linux Gateway. Stanowi kompletne narzędzie, umożliwiające łączenie sensorów, komunikujących się radiowo w paśmie określanym jako Sub-1 GHz z bramkami Internetu Rzeczy (IoT) i chmurami obliczeniowymi.

Rosnący rynek przemysłowego IoT stworzył zapotrzebowanie na technologię umożliwiającą łączenie aplikacji czujnikowych o dużym zasięgu i małym poborze mocy z chmurą. Wiąże się z tym wiele wyzwań, z jakimi muszą zmierzyć się twórcy.

Potrzebują bezprzewodowego protokołu radiowego, który może pracować na dużych odległościach, nie pobiera wiele mocy oraz jest zgodny z lokalnymi regulacjami odnośnie wykorzystania pasma radiowego, a do tego - co ważne - jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

"Technologia Sub-1 GHz pozwala na realizację łączności bezprzewodowej na dużą odległość i przy małym poborze mocy, ale nie wspiera natywnie obsługi protokołu IP, wykorzystywanego w Internecie oraz bazuje na niezestandaryzowanym, pofragmentowanym paśmie radiowym. W efekcie stworzenie w pełni zarządzalnego rozwiązania, łączącego np. węzły czujnikowe z chmurą jest bardzo skomplikowane." - mówi Simon Meadmore, Global Head of SEPO and SBC w Premier Farnell i Farnell element14.

"Teraz zestaw deweloperski element14 SimpleLink Sub-1GHz Sensor to Cloud Linux Industrial Gateway, dostępny wyłącznie w sklepie Farnell element14, pozwala twórcom na szybsze wprowadzenie ich produktów na rynek. Jest to możliwe dzięki gotowemu, kompletnemu rozwiązaniu, ułatwiającemu połączenie z chmurą w celu wysyłania i odbierania danych z odległych czujników, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności połączenia."

Zestaw zawiera wszystkie komponenty, potrzebne do stworzenia kompletnej sieci czujnikowej, a w tym bramkę bazującą na BeagleBone Black, module BeagleBone Wireless Connectivity Cape i zestawie TI SImpleLink dual-band CC1350 wireless MCU LaunchPad, pracującym jako koprocesor MAC. W komplecie znalazł się także dodatkowy zestaw CC1350 wireless MCU LaunchPad, przeznaczony do pracy jako zdalny czujnik.

Aby zestaw można było jak najszybciej wykorzystać, od razu po wyjęciu z pudełka, do pamięci sprzętu wgrano oprogramowanie SimpleLink CC13x0 SDK, a w tym stos protokołów TI-15.4 Sub-1 GHz dla sieci o topologii gwiazdy oraz SDK Linuxa na procesory Texas Instruments.

Oprogramowanie obejmuje również elastyczny interfejs do chmur IoT, umożliwiający łączenie się z różnymi dostawcami usług tego typu i odpowiadający na potrzeby twórców, którzy mierzą się z różnymi wyzwaniami podczas budowy sieci dalekiego zasięgu w paśmie Sub-1 GHz, komunikujących się z chmurą.

Omawiany zestaw to niezawodne narzędzie, gotowe do certyfikacji pod kątem zgodności z lokalnymi przepisami, a jednocześnie zawierające wszelki potrzebny sprzęt z wgranym oprogramowaniem, by ułatwić użytkownikom rozpoczęcie tworzenia nowych rozwiązań.

Stos protokołów TI 15.4 ułatwia korzystanie z opartej na standardach sieci w paśmie poniżej 1 GHz i pozwala uniknąć problemów, związanych ze złożonym procesem, jakim jest samodzielne łączenie takich sieci z chmurą. Zestaw SimpleLink Sub-1GHz Sensor to Cloud Linux jest dostępny wyłącznie w sklepach Farnell element14 w Europie i Newark element14 w Ameryce Północnej.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów