Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

WABCO inwestuje w Globalne Centrum Testowe we Wrocławiu

WABCO inwestuje w Globalne Centrum Testowe we Wrocławiu
Firma WABCO dostarczająca technologie poprawiające bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, planuje rozbudowę Globalnego Centrum Testowego we Wrocławiu, które jest częścią globalnego Centrum R&D WABCO. Inwestycja warta 2,5 mln dolarów pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również wzrost zatrudnienia. Planowany termin zakończenia rozbudowy to wrzesień 2019 roku.

Nowe centrum testowe powstanie na terenie WABCO Polska, w pobliżu istniejących budynków zakładu produkcyjnego i Centrum R&D przy ul. Ostrowskiego 34. W projektowanym obiekcie realizowane będą testy trwałości, prowadzone w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym, oraz testy funkcjonalne. Znajdzie się tam również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi do budowy prototypów zaworów.

Po zakończeniu inwestycji łączna powierzchnia testowa, którą WABCO Polska będzie dysponować w ramach Centrum R&D, powiększy się do 3800 m². Wraz z uruchomieniem nowego obiektu łączna wartość inwestycji firmy zrealizowanych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat wynosić będzie blisko 29 mln dolarów.

WABCO jest globalnym pionierem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy, układów hamulcowych, stabilizacji zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki. Obecnie Globalne Centrum R&D WABCO rozwija (konstruuje oraz testuje) elementy hamulcowego pneumatycznego układu zawieszenia autobusów, samochodów osobowych, ciągników siodłowych i naczep, a także komponenty układu sprzęgła i skrzyni biegów.

Dział Rozwoju Produktu WABCO powstał we Wrocławiu w 2001 roku i od tamtego czasu rozwinął się do Globalnego Centrum R&D. Testowaniem produktów WABCO w jego ramach zajmuje się aktualnie 117 osób. W ciągu najbliższych dwóch lat planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia w zespole badawczym.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów