WABCO inwestuje w Globalne Centrum Testowe we Wrocławiu

WABCO inwestuje w Globalne Centrum Testowe we Wrocławiu
Firma WABCO dostarczająca technologie poprawiające bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, planuje rozbudowę Globalnego Centrum Testowego we Wrocławiu, które jest częścią globalnego Centrum R&D WABCO. Inwestycja warta 2,5 mln dolarów pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również wzrost zatrudnienia. Planowany termin zakończenia rozbudowy to wrzesień 2019 roku.

Nowe centrum testowe powstanie na terenie WABCO Polska, w pobliżu istniejących budynków zakładu produkcyjnego i Centrum R&D przy ul. Ostrowskiego 34. W projektowanym obiekcie realizowane będą testy trwałości, prowadzone w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym, oraz testy funkcjonalne. Znajdzie się tam również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi do budowy prototypów zaworów.

Po zakończeniu inwestycji łączna powierzchnia testowa, którą WABCO Polska będzie dysponować w ramach Centrum R&D, powiększy się do 3800 m². Wraz z uruchomieniem nowego obiektu łączna wartość inwestycji firmy zrealizowanych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat wynosić będzie blisko 29 mln dolarów.

WABCO jest globalnym pionierem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy, układów hamulcowych, stabilizacji zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki. Obecnie Globalne Centrum R&D WABCO rozwija (konstruuje oraz testuje) elementy hamulcowego pneumatycznego układu zawieszenia autobusów, samochodów osobowych, ciągników siodłowych i naczep, a także komponenty układu sprzęgła i skrzyni biegów.

Dział Rozwoju Produktu WABCO powstał we Wrocławiu w 2001 roku i od tamtego czasu rozwinął się do Globalnego Centrum R&D. Testowaniem produktów WABCO w jego ramach zajmuje się aktualnie 117 osób. W ciągu najbliższych dwóch lat planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia w zespole badawczym.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów