Sześć drużyn z Polski pojedzie na zawody łazików University Rover Challenge

Sześć drużyn z Polski pojedzie na zawody łazików University Rover Challenge
W zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych, weźmie udział sześć polskich zespołów. Kwalifikacje do rywalizacji uzyskało 36 studenckich drużyn z 10 krajów. Chęć wystartowania w zawodach zgłosiła rekordowa liczba 95 zespołów z całego świata.

Najwięcej drużyn, bo 11, będzie reprezentowało Stany Zjednoczone, a po 6 Kanadę i Polskę. Pięć zespołów będzie z Indii, trzy z Bangladeszu i po jednym z Egiptu, Meksyku, Australii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

Z Polski na zawody pojadą łaziki marsjańskie zespołów: Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, KNR Team z Politechniki Warszawskiej, Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, Raptors z Politechniki Łódzkiej oraz University of Warsaw Rover Team z Uniwersytetu Warszawskiego.

University Rover Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich zbudowanych przez studentów, rozgrywane na amerykańskiej pustyni w stanie Utah, w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS.

Studenckie łaziki mają do wykonania szereg zadań, jak np. pobranie próbek gruntu, dokonanie napraw w zepsutym urządzeniu czy pokonanie przeszkód terenowych. W University Rover Challenge zespoły z polskich uczelni uczestniczą od 2009 roku. Od tego czasu łaziki z Polski zwyciężyły już pięciokrotnie.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów