Sześć drużyn z Polski pojedzie na zawody łazików University Rover Challenge

Sześć drużyn z Polski pojedzie na zawody łazików University Rover Challenge
W zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych, weźmie udział sześć polskich zespołów. Kwalifikacje do rywalizacji uzyskało 36 studenckich drużyn z 10 krajów. Chęć wystartowania w zawodach zgłosiła rekordowa liczba 95 zespołów z całego świata.

Najwięcej drużyn, bo 11, będzie reprezentowało Stany Zjednoczone, a po 6 Kanadę i Polskę. Pięć zespołów będzie z Indii, trzy z Bangladeszu i po jednym z Egiptu, Meksyku, Australii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

Z Polski na zawody pojadą łaziki marsjańskie zespołów: Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, KNR Team z Politechniki Warszawskiej, Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, Raptors z Politechniki Łódzkiej oraz University of Warsaw Rover Team z Uniwersytetu Warszawskiego.

University Rover Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich zbudowanych przez studentów, rozgrywane na amerykańskiej pustyni w stanie Utah, w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS.

Studenckie łaziki mają do wykonania szereg zadań, jak np. pobranie próbek gruntu, dokonanie napraw w zepsutym urządzeniu czy pokonanie przeszkód terenowych. W University Rover Challenge zespoły z polskich uczelni uczestniczą od 2009 roku. Od tego czasu łaziki z Polski zwyciężyły już pięciokrotnie.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów