Farnell element14 wskazuje najlepsze akcesoria do Raspberry Pi

Farnell element14 wskazuje najlepsze akcesoria do Raspberry Pi
Farnell element14 zaprezentował listę najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku akcesoriów do Raspberry Pi, które pomogły społeczności twórców, projektantów i inżynierów opracowywać pionierskie projekty, bazujące na tym niezmiernie popularnym, miniaturowym komputerze. Wśród wymienionych akcesoriów znajdują się kamery, wyświetlacze i sterowniki, które zmieniają sposób, w który twórcy, niezależnie od wieku, umiejętności i doświadczenia, korzystają z nieskończonych możliwości opracowywania nowych projektów z Raspberry Pi.

"Raspberry Pi to jeden z tych wspaniałych komponentów, stworzonych dla twórców, który z łatwością można znaleźć w nowoczesnej >>skrzynce z narzędziami<< praktycznie każdego projektanta czy inżyniera." - powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media for the element14 community.

"Nasza społeczność zawsze stara się przesunąć granice projektowania i innowacji i jesteśmy dumni, że możemy oferować tak wiele świetnych akcesoriów do Raspberry Pi oraz dzielić się kreatywnymi pomysłami i inspirować projektami członków społeczności".

Poniżej prezentujemy najlepsze akcesoria do Raspberry Pi, oferowane przez Farnell element14, wraz z przykładami innowacyjnych projektów, jakie społeczność element14 opracowała korzystając z nich:

  • Kamery: przy wymiarach jedynie 25 mm x 35 mm x 9 mm, miniaturowy, oficjalny moduł kamery Raspberry Pi, oferowany przez Farnell element14, zapewnia elastyczność tworzenia aplikacji. Świetnie sprawdza się w fotografii w słabych warunkach oświetleniowych (kamera NoIR) oraz w zastosowaniu do dronów, telewizji przemysłowej, projektów szkolnych i innych. Członkowie społeczności element14 używali kamer z płytkami Raspberry Pi by stworzyć wszystko, począwszy od Raspberry Pi visual Theremin - elektronicznego instrumentu muzycznego, na którym można grać bez potrzeby fizycznego dotykania go, aż do nowej kamery bezpieczeństwa, która umożliwia rozróżnienie pomiędzy obcą osobą w ogródku a samochodem przejeżdżającym drogą.
  • Wyświetlacze: Oficjalny, 7-calowy wyświetlacz z ekranem dotykowym może być użyty do budowy urządzeń Internetu Rzeczy (IoT - Internet of Things), wyposażonych w graficzny interfejs użytkownika. Pozwala na uruchamianie szerokiego wyboru oprogramowania edukacyjnego i programów dla Raspberry Pi, obsługiwanych za pomocą dotyku, co czyni naukę i programowanie Raspberry Pi łatwiejszymi niż kiedykolwiek. Korzystając z tego wyświetlacza, członkowie społeczności element14 byli w stanie zbudować połączoną z Internetem ramkę na fotografie, budzik oparty o Raspberry Pi, kamerę monitorującą stan zdrowia roślin, która ułatwia dbanie o domową florę, a nawet mobilne centrum multimedialne.
  • PiFace: PiFace Control & Display to gotowe i łatwe do podłączenia urządzenie, które pozwala na sterowanie Raspberry Pi bez użycia klawiatury, myszki czy wyświetlacza. Pozwala zaoszczędzić przestrzeń i moc, jednocześnie cały czas zapewniając prosty, ale uniwersalny, interaktywny interfejs użytkownika. Dzięki PiFace, projektanci mogą wykrywać stan przełączników, np. czujników w drzwiach, detektorów nacisku, czy wszelkich przycisków. Jeden z członków społeczności element14 niedawno wykorzystał PiFace do stworzenia zdalnego systemu karmienia konia.
  • Sense HAT: Zamontowanie płytki Sense HAT do Raspberry Pi pozwala twórcom i projektantom na sterowanie takim samym sprzętem, jaki został wysłany w kosmos w ramach projektu "Astro Pi". Sense HAT zawiera liczne, scalone czujniki, które mogą być użyte w nieograniczonej liczbie rodzajów projektów, wliczając w to te, które wykorzystywano na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Członkowie społeczności element14 korzystali z płytki Sense HAT do stworzenia różnorodnych eksperymentów, aplikacji i gier. Zbudowali wszystko, począwszy od działającej stacji pogodowej, a kończąc na termicznym systemie obrazowania.

Farnell element14 to wiodący dostawca płytek Raspberry Pi w Europie, a grupa Premier Farnell sprzedała ponad 10 milionów tych komputerów, od momentu wprowadzenia ich na rynek.

Premier Farnell projektuje i produkuje akcesoria do Raspberry Pi, które pomagają twórcom wycisnąć wszystko co się da z tej łatwej w użyciu płytki, podczas gdy społeczność element14 wspiera cały ekosystem Raspberry Pi, dostarczając użytkownikom pomysłów i inspiracji, potrzebnych do jak najlepszego wykorzystania technologii.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wymienionych akcesoriów do Raspberry Pi i zobaczyć wszystkie akcesoria do tego minikomputera, jakie oferuje Farnell element14, prosimy wejść na stronę https://www.element14.com/community/community/raspberry-pi.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów