TS PCB Techno-Service - nowe inwestycje w park maszynowy

TS PCB Techno-Service - nowe inwestycje w park maszynowy
TS PCB Techno-Service rozbudował park maszynowy w zakresie produkcji obwodów drukowanych o nową rylcarkę SCM 411. Ma ona 2 ruchome ostrza służące do liniowego nacinania powierzchni obwodów drukowanych. Zasadniczym walorem maszyny jest system pomiarowy wykorzystujący wbudowaną kamerę, który umożliwia automatyczne bazowanie układu mechanicznego do obrazu obwodów.

Wyeliminowano tym samym konieczność ręcznego ustawienia położenia linii rylcowania względem mozaiki. Jest to szczególnie istotne w przypadku płytek wielowarstwowych, wymagających wprowadzenia skali do wiercenia. Ponadto, oprogramowanie rylcarki pozwala zredukować odległość między dwoma nacięciami niemal do zera.

SCM 411 rylcuje z prędkością do 40 m/min przy zachowaniu wysokiej precyzji dopasowania linii rylcowania do obrazu obwodów. Firma kupiła też drugi tester A5Neo Ma on 8 szybko poruszających się sond pomiarowych do testowania obwodów drukowanych przy wykorzystaniu metody rezystancyjnej, pojemnościowej i mieszanej.

W odróżnieniu od testerów klasy Ultim8 i Loc8 firmy Gardien, format produkcyjny umieszczony jest w szufladzie i testowany w orientacji poziomej. Takie rozwiązanie zapewnią zwartą i zmniejszona bryłę maszyny.

Ponadto zastosowanie szybkich i jednocześnie lekkich serwomechanizmów, które w dość nietypowy sposób poruszają sondami (przypominający odnóża pajęczaków) pozwala na znacznie zmniejszenie drgań i cichą pracę. Zastosowane nowoczesne rozwiązania sprzętowe, pozwalają na skrócenie czasu testowania.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów