Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?

Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?
SolarWorld AG, największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, w maju ubiegłego roku ogłosił niewypłacalność. Przed zniknięciem firmy uchronił ją program osłonowy niemieckiego rządu i poszukiwanie inwestora.

Infrastrukturę niemieckiego przedsiębiorstwa przejęła spółka SolarWorld Industries GmbH utworzona przez założyciela SolarWorld Franka Asbecka i inwestorów z Kataru. Teraz firma ogłasza rynkowy powrót, informując o zawarciu dużej umowy na dostawę modułów fotowoltaicznych do Turcji.

Nowy SolarWorld pozyskał zamówienie na dostawę modułów PV o mocy 60 MW dla tureckiej firmy Inosolar. Zamówienie ma zostać zrealizowane jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku.

Firma informuje również, że jej linie produkcyjne są obecnie w pełni przystosowane do wytwarzania monokrystalicznych ogniw i modułów w technologii PERC, w tym modułów dwustronnych. W ciągu roku ponownie mają zostać uruchomione linie o potencjale produkcyjnym 700 MW, z możliwością zwiększenia produkcji paneli PV do 1 GW w fabrykach w Arnstadt i we Freibergu k. Drezna.

W 2016 roku SolarWorld zatrudniał 3,3 tys. pracowników, obecnie - po restrukturyzacji - ma to być nieco ponad 500 osób, przy czym około 60% załogi realizować ma prace w zakresie R&D.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów