Nagrody polskiej branży druku 3D rozdane!

Nagrody polskiej branży druku 3D rozdane!
19 stycznia 2018 roku w Łodzi odbyła się III Gala Rozdania Nagród Branżowych CD3D - pierwszego i najstarszego plebiscytu na świecie, w którym nagradzane są najlepsze firmy, drukarki 3D, wydarzenia oraz osobistości minionego roku w branży druku 3D. Plebiscyt "Nagrody Branżowe CD3D" jest od 2014 roku organizowany przez CD3D Sp. z o.o. - wydawcę dwóch największych portali internetowych poświęconych technologiom przyrostowym w Polsce - Centrum Druku 3D oraz 3D w praktyce.

Od 2016 roku nagrody są wręczane podczas uroczystej Gali, która odbywa się w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi. Do udziału w głosowaniu zaproszono przedstawicieli firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Łącznie wzięło w nim udział 101 osób, które nagradzały firmy, urządzenia i osobistości druku 3D w 15 różnych kategoriach. Zasady głosowania były następujące:

  • W każdej z 15 kategorii znalazło się min. 5 nominowanych firm / urządzeń / osób / wydarzeń.
  • Jurorzy oceniali po 3 pozycje z każdej kategorii.
  • Głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych było 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane były 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany był 1 punkt.
  • Nie można było głosować na siebie; głos oddany na siebie / własną firmę lub własne urządzenie był traktowany jako nieważny.

Głosowanie odbywało się drogą elektroniczną w dniach 01-31 grudnia 2017 roku. Nagrodami głównymi w plebiscycie są statuetki Cedryka - robota będącego częścią logo CD3D. W tym roku statuetki zostały wydrukowane na drukarkach 3D SondaSys w technologii SLS, a cokoły wydrukowano na drukarkach 3D Zortrax M200 i M300 w technologii FFF.

Człowiek Roku 2017 - Robert Rałowicz i Jakub Rozpendowski z firmy 3D Lab. Jakub Rozpendowski i Robert Rałowicz to weterani polskiej branży druku 3D. W 2007 r. założyli firmę 3D Lab, która od 10 lat jest czołowym dystrybutorem maszyn przemysłowych do druku 3D w kraju. W 2017 roku 3D Lab zaskoczył cały świat druku 3D prezentacją ATO One - pierwszego atomizera do proszków metalicznych w standardzie biurowym, który wywołał prawdziwą furorę na targach formnext we Frankfurcie nad Menem.

Najlepsza Polska Firma Roku 2017 - Zortrax S.A. Zortrax to największy polski producent desktopowych drukarek 3D, cieszący się olbrzymią popularnością na całym świecie. To czwarte z rzędu zwycięstwo Zortraxa w tej kategorii!

Najlepsza Nowa Polska Firma 2017 - SondaSys Sp. z o.o. SondaSys to producent pierwszej polskiej przemysłowej drukarki 3D, drukującej w technologii SLS (selektywne spiekanie tworzyw sztucznych). Założona przez Macieja Patrzałka - byłego prezesa Solveere, jednej z najdłużej działających firm w polskiej branży druku 3D.

Najlepsza Polska Drukarka 3D 2017 - Zortrax M200. Zortrax M200 to w dalszym ciągu najlepiej sprzedająca się polska drukarka 3D na świecie, która cieszy się nieustającą popularnością wśród rosnącego cały czas grona użytkowników. Podobnie jak w przypadku tytułu Najlepszej Polskiej Firmy Roku, tak i dla Zortraxa M200 była to czwarta z rzędu nagroda główna w tej kategorii.

Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D 2017 - SondaSys. SondaSys to pierwsza polska, przemysłowa drukarka 3D drukująca w technologii SLS. Jej światowa premiera miała miejsce w listopadzie 2017 roku podczas największych targów druku 3D na świecie - formnext we Frankfurcie nad Menem. W urządzeniu zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, czyniąc z SondaSys powaznego rywala dla dużo bardziej uznanych maszyn tego typu na rynku.

Najlepszy Polski Producent Filamentów Roku 2017 - Fiberlab S.A. Po raz drugi z rzędu Najlepszym Polskim Producentem Filamentów roku została uznana krakowska spółka Fiberlab S.A. - producent filamentów Fiberlogy.

Najlepszy Polski Dystrybutor Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku 2017 - get3D Sp. z o.o. Łódzka firma get3D - dystrybutor takich marek jak Ultimaker, colorFabb czy Raise3D w Polsce zdobyła drugą nagrodę w czteroletniej historii plebiscytu.

Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D Roku 2017 - Bibus Menos Sp. z o.o. Bibus Menos - jedna z najdłużej działających w Polsce firm w branży druku 3D po raz drugi z rzędu zdobyła główną nagrodę w tej kategorii.

Najlepsza Polska Firma Usługowa Roku 2017 - Materialise S.A. Materialise triumfowało po raz trzeci z rzędu w kategorii Najlepszej Polskiej Firmy Usługowej Roku.

Najważniejsze Wydarzenie w Polsce Roku 2017 - Materialise S.A. Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku w polskiej branży druku 3D uznano otwarcie nowej fabryki produkcyjnej Materialise na Bielanach Wrocławskich, wyposażonej w przemysłowe maszyny produkcyjne typu SLS. To największa fabryka druku 3D w Polsce i jedna z największych w Europie.

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Desktop Roku 2017 - Ultimaker Po raz trzeci z rzędu zwycięstwo w tej kategorii odniosła holenderska firma Ultimaker.

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Industrial Roku 2017 - Stratasys. Zwycięzcą tej kategorii została firma Stratasys - jedna z najdłużej działających firm w tej branży na świecie.

Najlepsza Zagraniczna Desktopowa Drukarka 3D Roku 2017 - Ultimaker 3. Drugie z rzędu zwycięstwo Ultimakera 3, a trzecie z rzędu drukarki 3D tego producenta.

Najważniejsze Wydarzenie na Świecie Roku 2017 - formnext 2017. Najważniejszym wydarzeniem roku w światowej branży druku 3D zostały uznane targi formnext 2017 jakie odbyły się we Frankfurcie nad Menem w listopadzie ubiegłego roku.

Największe Rozczarowanie Roku 2017 - 3DKreator. Tytuł największego rozczarowania minionego roku trafił do krakowskiej firmy 3DKreator - producenta desktopowych drukarek 3D.

Dodatkowo, z okazji 10-lecia istnienia firma 3D Lab została uhonorowana nagrodą specjalną w postaci ponad metrowej wysokości postumentu Cedryka, wykonanego w technologii druku 3D. Nagrody Branżowe CD3D: plebiscyt Nagrody Branżowe CD3D jest organizowany od grudnia 2014 roku przez CD3D Sp. z o.o. Pierwsze nagrody wręczono w marcu 2015 roku podczas targów Dni Druku 3D w Kielcach, a wszystkie kolejne podczas uroczystych Gal jakie odbywają się w połowie stycznia danego roku, w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi - siedzibie CD3D. Nominowane firmy, produkty, wydarzenia i osobistości są pogrupowani w 15 kategorii. Wyboru zwycięzców dokonuje panel ok. 100 ekspertów branżowych zaproszonych przez CD3D.

Więcej informacji nt. Nagród Branżowych CD3D: http://centrumdruku3d.pl/nagrody-branzowe-cd3d-main/.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów