Nagrody polskiej branży druku 3D rozdane!

Nagrody polskiej branży druku 3D rozdane!
19 stycznia 2018 roku w Łodzi odbyła się III Gala Rozdania Nagród Branżowych CD3D - pierwszego i najstarszego plebiscytu na świecie, w którym nagradzane są najlepsze firmy, drukarki 3D, wydarzenia oraz osobistości minionego roku w branży druku 3D. Plebiscyt "Nagrody Branżowe CD3D" jest od 2014 roku organizowany przez CD3D Sp. z o.o. - wydawcę dwóch największych portali internetowych poświęconych technologiom przyrostowym w Polsce - Centrum Druku 3D oraz 3D w praktyce.

Od 2016 roku nagrody są wręczane podczas uroczystej Gali, która odbywa się w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi. Do udziału w głosowaniu zaproszono przedstawicieli firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Łącznie wzięło w nim udział 101 osób, które nagradzały firmy, urządzenia i osobistości druku 3D w 15 różnych kategoriach. Zasady głosowania były następujące:

  • W każdej z 15 kategorii znalazło się min. 5 nominowanych firm / urządzeń / osób / wydarzeń.
  • Jurorzy oceniali po 3 pozycje z każdej kategorii.
  • Głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych było 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane były 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany był 1 punkt.
  • Nie można było głosować na siebie; głos oddany na siebie / własną firmę lub własne urządzenie był traktowany jako nieważny.

Głosowanie odbywało się drogą elektroniczną w dniach 01-31 grudnia 2017 roku. Nagrodami głównymi w plebiscycie są statuetki Cedryka - robota będącego częścią logo CD3D. W tym roku statuetki zostały wydrukowane na drukarkach 3D SondaSys w technologii SLS, a cokoły wydrukowano na drukarkach 3D Zortrax M200 i M300 w technologii FFF.

Człowiek Roku 2017 - Robert Rałowicz i Jakub Rozpendowski z firmy 3D Lab. Jakub Rozpendowski i Robert Rałowicz to weterani polskiej branży druku 3D. W 2007 r. założyli firmę 3D Lab, która od 10 lat jest czołowym dystrybutorem maszyn przemysłowych do druku 3D w kraju. W 2017 roku 3D Lab zaskoczył cały świat druku 3D prezentacją ATO One - pierwszego atomizera do proszków metalicznych w standardzie biurowym, który wywołał prawdziwą furorę na targach formnext we Frankfurcie nad Menem.

Najlepsza Polska Firma Roku 2017 - Zortrax S.A. Zortrax to największy polski producent desktopowych drukarek 3D, cieszący się olbrzymią popularnością na całym świecie. To czwarte z rzędu zwycięstwo Zortraxa w tej kategorii!

Najlepsza Nowa Polska Firma 2017 - SondaSys Sp. z o.o. SondaSys to producent pierwszej polskiej przemysłowej drukarki 3D, drukującej w technologii SLS (selektywne spiekanie tworzyw sztucznych). Założona przez Macieja Patrzałka - byłego prezesa Solveere, jednej z najdłużej działających firm w polskiej branży druku 3D.

Najlepsza Polska Drukarka 3D 2017 - Zortrax M200. Zortrax M200 to w dalszym ciągu najlepiej sprzedająca się polska drukarka 3D na świecie, która cieszy się nieustającą popularnością wśród rosnącego cały czas grona użytkowników. Podobnie jak w przypadku tytułu Najlepszej Polskiej Firmy Roku, tak i dla Zortraxa M200 była to czwarta z rzędu nagroda główna w tej kategorii.

Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D 2017 - SondaSys. SondaSys to pierwsza polska, przemysłowa drukarka 3D drukująca w technologii SLS. Jej światowa premiera miała miejsce w listopadzie 2017 roku podczas największych targów druku 3D na świecie - formnext we Frankfurcie nad Menem. W urządzeniu zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, czyniąc z SondaSys powaznego rywala dla dużo bardziej uznanych maszyn tego typu na rynku.

Najlepszy Polski Producent Filamentów Roku 2017 - Fiberlab S.A. Po raz drugi z rzędu Najlepszym Polskim Producentem Filamentów roku została uznana krakowska spółka Fiberlab S.A. - producent filamentów Fiberlogy.

Najlepszy Polski Dystrybutor Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku 2017 - get3D Sp. z o.o. Łódzka firma get3D - dystrybutor takich marek jak Ultimaker, colorFabb czy Raise3D w Polsce zdobyła drugą nagrodę w czteroletniej historii plebiscytu.

Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D Roku 2017 - Bibus Menos Sp. z o.o. Bibus Menos - jedna z najdłużej działających w Polsce firm w branży druku 3D po raz drugi z rzędu zdobyła główną nagrodę w tej kategorii.

Najlepsza Polska Firma Usługowa Roku 2017 - Materialise S.A. Materialise triumfowało po raz trzeci z rzędu w kategorii Najlepszej Polskiej Firmy Usługowej Roku.

Najważniejsze Wydarzenie w Polsce Roku 2017 - Materialise S.A. Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku w polskiej branży druku 3D uznano otwarcie nowej fabryki produkcyjnej Materialise na Bielanach Wrocławskich, wyposażonej w przemysłowe maszyny produkcyjne typu SLS. To największa fabryka druku 3D w Polsce i jedna z największych w Europie.

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Desktop Roku 2017 - Ultimaker Po raz trzeci z rzędu zwycięstwo w tej kategorii odniosła holenderska firma Ultimaker.

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Industrial Roku 2017 - Stratasys. Zwycięzcą tej kategorii została firma Stratasys - jedna z najdłużej działających firm w tej branży na świecie.

Najlepsza Zagraniczna Desktopowa Drukarka 3D Roku 2017 - Ultimaker 3. Drugie z rzędu zwycięstwo Ultimakera 3, a trzecie z rzędu drukarki 3D tego producenta.

Najważniejsze Wydarzenie na Świecie Roku 2017 - formnext 2017. Najważniejszym wydarzeniem roku w światowej branży druku 3D zostały uznane targi formnext 2017 jakie odbyły się we Frankfurcie nad Menem w listopadzie ubiegłego roku.

Największe Rozczarowanie Roku 2017 - 3DKreator. Tytuł największego rozczarowania minionego roku trafił do krakowskiej firmy 3DKreator - producenta desktopowych drukarek 3D.

Dodatkowo, z okazji 10-lecia istnienia firma 3D Lab została uhonorowana nagrodą specjalną w postaci ponad metrowej wysokości postumentu Cedryka, wykonanego w technologii druku 3D. Nagrody Branżowe CD3D: plebiscyt Nagrody Branżowe CD3D jest organizowany od grudnia 2014 roku przez CD3D Sp. z o.o. Pierwsze nagrody wręczono w marcu 2015 roku podczas targów Dni Druku 3D w Kielcach, a wszystkie kolejne podczas uroczystych Gal jakie odbywają się w połowie stycznia danego roku, w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi - siedzibie CD3D. Nominowane firmy, produkty, wydarzenia i osobistości są pogrupowani w 15 kategorii. Wyboru zwycięzców dokonuje panel ok. 100 ekspertów branżowych zaproszonych przez CD3D.

Więcej informacji nt. Nagród Branżowych CD3D: http://centrumdruku3d.pl/nagrody-branzowe-cd3d-main/.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów