Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector

Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector
W jaki sposób energia i dane bezpiecznie docierają do ramienia robota przemysłowego? Jak to możliwe, że suwnice STS w porcie kontenerowym przez lata pracują niezawodnie praktycznie bez przerwy? A w jaki sposób szybko poruszająca się kamera jest w stanie kręcić ujęcia przesuwając się o setki metrów bez przerw czy drgań? Odpowiedzią na te pytania są systemy prowadzenia energii. W poszukiwaniu innowacji w dziedzinie motion plastics firma igus co dwa lata zaprasza do składania zgłoszeń do konkursu o nagrody vector, a sygnał do rozpoczęcia wybrzmiał na targach Motek 2017.

Nagroda vector, razem z innymi nagrodami, opiewa na sumę 5.000 euro. Zwycięzcy wybrani zostaną przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń, a nagrody zostaną wręczone podczas Targów Hannover 2018. Z zaproszenia do konkursu skorzystać może każdy, kto dysponuje nowatorskimi aplikacjami z wykorzystaniem e-prowadników, niezależnie od tego, z jakiej gałęzi przemysłu te zastosowania pochodzą.

- "Obecnie, nieustannie opracowywane są nowe i nietypowe aplikacje, często osiągające duże prędkości lub oparte na skomplikowanych ruchach. Konkurs to dla nas również wyjątkowa okazja, aby poznać dodatkowe możliwości naszych produktów" - wyjaśnia Michael Blass, kierownik w dziale e-prowadników firmy igus.

Swoje uczestnictwo można zgłaszać w trybie online do 23 lutego 2018 r. oraz przedstawić jury projekty wzbogacone o krótki opis, jak również zdjęcia lub nagrania. Uzupełnieniem tegorocznego konkursu jest prezentacja dotychczasowych laureatów i ich rozwiązań od początku trwania konkursu vector, czyli od roku 2008. Więcej informacji: www.vector-award.eu.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów