Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector

Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector
W jaki sposób energia i dane bezpiecznie docierają do ramienia robota przemysłowego? Jak to możliwe, że suwnice STS w porcie kontenerowym przez lata pracują niezawodnie praktycznie bez przerwy? A w jaki sposób szybko poruszająca się kamera jest w stanie kręcić ujęcia przesuwając się o setki metrów bez przerw czy drgań? Odpowiedzią na te pytania są systemy prowadzenia energii. W poszukiwaniu innowacji w dziedzinie motion plastics firma igus co dwa lata zaprasza do składania zgłoszeń do konkursu o nagrody vector, a sygnał do rozpoczęcia wybrzmiał na targach Motek 2017.

Nagroda vector, razem z innymi nagrodami, opiewa na sumę 5.000 euro. Zwycięzcy wybrani zostaną przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń, a nagrody zostaną wręczone podczas Targów Hannover 2018. Z zaproszenia do konkursu skorzystać może każdy, kto dysponuje nowatorskimi aplikacjami z wykorzystaniem e-prowadników, niezależnie od tego, z jakiej gałęzi przemysłu te zastosowania pochodzą.

- "Obecnie, nieustannie opracowywane są nowe i nietypowe aplikacje, często osiągające duże prędkości lub oparte na skomplikowanych ruchach. Konkurs to dla nas również wyjątkowa okazja, aby poznać dodatkowe możliwości naszych produktów" - wyjaśnia Michael Blass, kierownik w dziale e-prowadników firmy igus.

Swoje uczestnictwo można zgłaszać w trybie online do 23 lutego 2018 r. oraz przedstawić jury projekty wzbogacone o krótki opis, jak również zdjęcia lub nagrania. Uzupełnieniem tegorocznego konkursu jest prezentacja dotychczasowych laureatów i ich rozwiązań od początku trwania konkursu vector, czyli od roku 2008. Więcej informacji: www.vector-award.eu.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów