Komputerki BBC micro:bit otwierają drogę nowemu pokoleniu programistów

Komputerki BBC micro:bit otwierają drogę nowemu pokoleniu programistów
Farnell element14 podpisał umowę z Chorwacką Siecią Akademicko-Badawczą (Croatian Academic and Research Network - CARNet) na dostarczenie 45 tysięcy komputerków BBC micro:bit. Umowę zawarto w ramach oficjalnego, narodowego wdrożenia prowadzonego przez IRIM - prywatną organizację non-profit. Wszyscy uczniowie szóstych klas otrzymają po jednym komputerze BBC micro:bit, co pomoże im rozwinąć umiejętności z zakresu programowania.

BBC micro:bit to niewielkie, kieszonkowe urządzenie programowalne, które pomaga dzieciom nauczyć się programować oraz rozwinąć umiejętności z zakresu elektroniki i technologii. Po sukcesach w Wielkiej Brytanii i dostarczeniem komputerka milionowi 11- i 12-letnich dzieci w ramach kampanii BBC Make It Digital, BBC micro:bit jest teraz dostępny na całym świecie.

Programy edukacyjne na skalę narodową, w ramach których wybranym grupom wiekowym w szkołach rozdawano omawiane urządzenie, zrealizowała jak dotąd Islandia i Singapur. Umowa między firmami Farnell element14 i CARNet ma powtórzyć brytyjski sukces BBC micro:bit i pomóc w przygotowaniu nowego pokolenia inżynierów poprzez rozpoczęcie programowania już na wczesnym etapie życia.

IRIM - prywatna, chorwacka organizacja non-profit - dostarczyła już 20 tysięcy komputerków BBC micro:bit do ponad 1000 szkół podstawowych, gimnazjów, uniwersytetów i bibliotek. Udało się to zrealizować dzięki największej kampanii crowdfundingowej w Chorwacji.

IRIM przeszkoliło 2000 nauczycieli, spośród których większość rzadko bądź nigdy nie programowała, pokazując tym samym ogromny potencjał mikrokomputerka BBC micro:bit i związanego z nim ekosystemu. BBC Micro:bit jest dostępny w sklepie Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej oraz element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów