Firma WObit zwycięzcą konkursu "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski" w kategorii "Przemysł Jutra"

Firma WObit zwycięzcą konkursu "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski" w kategorii "Przemysł Jutra"
W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski" firma WObit zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Przemysł Jutra".

Nagrodę za robot mobilny MOBOT AGV CubeRunner, z rąk Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, odebrał Jacek Ober - współwłaściciel, dyrektor marketingu i inwestycji w firmie WObit. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 14 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Nagrodzony robot mobilny MOBOT AGV CubeRunner służy do automatycznego transportu towarów pomiędzy wyznaczonymi punktami. Może on przewozić różne rodzaje wyrobów o masie do 200 kg. Wydajne zasilanie akumulatorowe zapewnia jego nieprzerwaną pracę aż do 12 godzin. Jest wyposażony w specjalne czujniki, takie jak skanery laserowe, które gwarantują jego bezpieczną współpracę robotów z ludźmi oraz efektywną nawigację w przestrzeni.

Robot mobilny MOBOT AGV CubeRunnerRoboty MOBOT AGV podnoszą ergonomię pracy ludzi oraz zwiększają ich bezpieczeństwo. Dzięki swojej kompaktowej i funkcjonalnej konstrukcji, łatwości obsługi oraz elastyczności w zakresie możliwości wykorzystania, doskonale sprawdzają się, realizując różne zadania w obszarze intralogistyki - np. transport towarów między magazynem a produkcją, w takich branżach, jak motoryzacja, FMCG, produkcja mebli, elektroniki, a także w dużych centrach logistycznych oraz przestrzeniach biurowych czy też laboratoriach.

WObit to polska, rodzinna firma o ponad 26-letnim doświadczeniu na rynku automatyki i robotyki, która najnowocześniejsze produkty i kompletne rozwiązania dla przemysłu. Wśród dostarczanych technologii warto wyróżnić czujniki i systemy pomiarowe, napędy elektryczne, przekładnie oraz sterowniki, panele HMI i oprogramowanie SCADA. Ważną częścią oferty są roboty przemysłowe, w tym roboty kartezjańskie, MOBOT AGV, SCARA oraz Tower.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów