Firmy Huawei, Oppo, Vivo zmniejszają dostawy smartfonów o ponad 10%

Firmy Huawei, Oppo, Vivo zmniejszają dostawy smartfonów o ponad 10%
Według źródeł powiązanych z chińskimi dostawcami smartfonów, w tym z firmami Huawei, Oppo i Vivo, producenci realizują w czwartym kwartale 2017 roku o około 10% mniej dostaw smartfonów niż wynikałoby z pierwotnych zamówień dystrybutorów. Redukcja ta ma miejsce, ponieważ światowy popyt na smartfony stał się w ostatnim czasie słabszy niż oczekiwano. Doprowadziło to, tym samym, do wzrostu zapasów w kanałach dystrybucyjnych.

Niższe niż oczekiwano mają być również zamówienia od dystrybutorów kierowane do producentów w pierwszym kwartale 2018 r. Wydaje się, że stabilną sprzedażą swoich smartfonów, jako jeden z niewielu producentów, cieszy się nadal firma Xiaomi Technology.

W trzecim kwartale 2017 r. firmie Xiaomi udało się zostać największym sprzedawcą smartfonów w Indiach, po wyprzedzeniu Samsunga. Huawei jest trzecim co do wielkości sprzedawcą smartfonów na świecie, promującym swoje produkty w Ameryce Północnej poprzez współpracę z lokalnymi operatorami telekomunikacyjnymi.

Jeśli chodzi o Indie, Huawei stoi obecnie w obliczu ostrej konkurencji ze strony Xiaomi, Oppo i Vivo. W 2018 r. Huawei ma przeprowadzić kampanię mającą na celu zwiększenie obecności firmy na rynku indyjskim.

Firma Oppo odnotowała ostatnio w kanałach detalicznych i sklepach stacjonarnych w Chinach spadek sprzedaży, dlatego skupiła się na sprzedaży internetowej i nawiązała współpracę z dostawcami usług e-commerce, takimi jak Amazon czy Flipkart. Sprzedaż produktów firmy w Indiach nadal notuje dobre wyniki, lepsze niż uzyskiwane przez sprzedawcę lokalnego - Micromax.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów