Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Farnell element14 wprowadza stację lutowniczą Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów

Farnell element14 wprowadza stację lutowniczą Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów
Farnell element14 wprowadził do swojej oferty stację lutowniczą Metcal CV-5200 - pierwszą, która obsługuje opatentowaną przez Metcal technologię Connection Validation, a która to pozwala w czasie rzeczywistym monitorować lutowanie pod kątem tworzenia połączeń pomiędzy metalami i optymalizować parametry procesu w oparciu o odczyty. Badany czynnik jest kluczowy pod względem oceny jakości połączeń lutowniczych.

CV-5200 zawiera także nowy port komunikacyjny, który umożliwia zastosowanie systemu śledzenia procesów lutowniczych i pozwala na aktualizację oprogramowania. Dzięki temu nie ma obawy, że stacja lutownicza nie będzie spełniać wymogów stawianych jej w przyszłości.

Co więcej, oszczędność osiągana jest także dzięki temu, że stacja nie wymaga kalibracji po instalacji. Wykorzystana w CV-5200 technologia Connection Validation bazuje na rozwiązaniu Metcal SmartHeat, która ocenia jakość lutu poprzez analizę tworzenia się związków międzymetalicznych i sygnalizuje stan procesu za pomocą LEDowego pierścienia, wbudowanego w rączkę lutownicy.

W połączeniu z oprogramowaniem CV Monitoring Software pomaga użytkownikom poprawić skuteczność śledzenia procesów lutowniczych, jak również ułatwia analizę wydajności lutowania poszczególnych pracowników, identyfikowanie zmian w warunkach tworzenia lutów oraz wyciąganie wniosków na temat usprawnień, jakie można wdrożyć w prowadzonych procesach.

Stacja lutownicza CV-5200 obsługuje wymienne groty wykonane w technologii Chip-In-Cartridge, które pozwalają na dokładny pomiar temperatury czubka grotu. Oprócz tego do budowy CV-5200 zastosowano koncepcję High Thermal Demand (HTD), która poprzez użycie nowej rączki lutowniczej i zestawu efektywnych termicznie grotów czyni omawianą stację lutowniczą idealną do aplikacji, w których występuje duże obciążenie temperaturowe, tj. np. w przypadku lutowania płytek z gęsto ułożonymi elementami, bez ryzyka uszkodzenia bardziej wrażliwych podzespołów.

Nowy model wyposażono również w 2,8-calowy, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, na którym prezentowane są w postaci wykresów dane ze zintegrowanego watomierza. Opcjonalnie na wyświetlaczu można prezentować precyzyjne wyniki pomiarów temperatury. Stacja lutownicza Metcal CV-5200 jest dostępna do nabycia w sklepach Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i w element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów