Farnell element14 wprowadza stację lutowniczą Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów

Farnell element14 wprowadza stację lutowniczą Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów
Farnell element14 wprowadził do swojej oferty stację lutowniczą Metcal CV-5200 - pierwszą, która obsługuje opatentowaną przez Metcal technologię Connection Validation, a która to pozwala w czasie rzeczywistym monitorować lutowanie pod kątem tworzenia połączeń pomiędzy metalami i optymalizować parametry procesu w oparciu o odczyty. Badany czynnik jest kluczowy pod względem oceny jakości połączeń lutowniczych.

CV-5200 zawiera także nowy port komunikacyjny, który umożliwia zastosowanie systemu śledzenia procesów lutowniczych i pozwala na aktualizację oprogramowania. Dzięki temu nie ma obawy, że stacja lutownicza nie będzie spełniać wymogów stawianych jej w przyszłości.

Co więcej, oszczędność osiągana jest także dzięki temu, że stacja nie wymaga kalibracji po instalacji. Wykorzystana w CV-5200 technologia Connection Validation bazuje na rozwiązaniu Metcal SmartHeat, która ocenia jakość lutu poprzez analizę tworzenia się związków międzymetalicznych i sygnalizuje stan procesu za pomocą LEDowego pierścienia, wbudowanego w rączkę lutownicy.

W połączeniu z oprogramowaniem CV Monitoring Software pomaga użytkownikom poprawić skuteczność śledzenia procesów lutowniczych, jak również ułatwia analizę wydajności lutowania poszczególnych pracowników, identyfikowanie zmian w warunkach tworzenia lutów oraz wyciąganie wniosków na temat usprawnień, jakie można wdrożyć w prowadzonych procesach.

Stacja lutownicza CV-5200 obsługuje wymienne groty wykonane w technologii Chip-In-Cartridge, które pozwalają na dokładny pomiar temperatury czubka grotu. Oprócz tego do budowy CV-5200 zastosowano koncepcję High Thermal Demand (HTD), która poprzez użycie nowej rączki lutowniczej i zestawu efektywnych termicznie grotów czyni omawianą stację lutowniczą idealną do aplikacji, w których występuje duże obciążenie temperaturowe, tj. np. w przypadku lutowania płytek z gęsto ułożonymi elementami, bez ryzyka uszkodzenia bardziej wrażliwych podzespołów.

Nowy model wyposażono również w 2,8-calowy, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, na którym prezentowane są w postaci wykresów dane ze zintegrowanego watomierza. Opcjonalnie na wyświetlaczu można prezentować precyzyjne wyniki pomiarów temperatury. Stacja lutownicza Metcal CV-5200 jest dostępna do nabycia w sklepach Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i w element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów