Ultimaker udostępnia program Cura Connect

Ultimaker udostępnia program Cura Connect
Producent drukarek 3D - holenderska firma Ultimaker B.V. udostępniła nowy program Cura Connect będący częścią programu Ultimaker Cura - najpopularniejszego na świecie programu do przygotowywania projektów do drukowania 3D, którego używam ponad milion osób. Ta nowa funkcjonalność pozwala na tworzenie i zarządzanie farmą drukarek 3D Ultimaker, dzięki czemu w łatwo można uzyskać efektywne rozwiązanie służące do szybkiego prototypowania, tworzenia narzędzi czy też produkcji małoseryjnej. Cura Connect jest dostępna za darmo jako update firmware flagowego modelu drukarki 3D zwiększając w ten sposób możliwości jej wykorzystania.

Cura Connect jest wyjątkowo użytecznym rozwiązaniem dla organizacji, które potrzebują scentralizowanego zarządzania kolejką wydruków dostępną w jednolitym interfejsie. Oprogramowanie umożliwia tworzenie i wybór niezależnych grup drukarek, kolejkowanie i ustawianie priorytetów wydruków i ich monitorowanie za pomocą wbudowanych w drukarkę 3D kamer video. Dodatkowo zapewnia też strategiczne zarządzanie okresowymi przeglądami drukarek oraz monitoruje ich stan informując operatora o zdarzeniach wymagających jego reakcji.

Cura Connect jest zoptymalizowana dla grup roboczych liczących od 1 do 15 użytkowników którzy dzielą między siebie od 1 do 5 drukarek. Oczywiście ilość użytkowników ani drukarek nie jest ograniczona i dobrze skaluje się w różnych środowiskach i scenariuszach pracy - od małego biura do dużej organizacji.

Software'owe grupowanie drukarek i centralna kolejka zadań doskonale poprawia wydajność i planowanie dając w rezultacie niezawodną i lepiej zorganizowaną produkcję.

Paul Heiden, Starszy Wiceprezes ds. Zarządzania Produktem w firmie Ultimaker, powiedział: "Naszym celem jest udostępnienie zaawansowanych rozwiązań druku 3D każdemu i nad tym właśnie cały czas pracujemy. Poprzez ciągły rozwój sprzętu, oprogramowania, materiałów oraz usług udało nam się doprowadzić do tego, że druk 3D staje się coraz bardziej bezproblemowym rozwiązaniem dostępnym dla każdego biura projektowego, firmy czy warsztatu. Bardzo dużo czasu i środków zainwestowaliśmy w badania użytkownikó, aby być pewnym, że Cura Connect idealnie wpasowuje się w potrzeby naszych klientów. Wierzymy, że nam się to udało i że Cura Connect podniesie efektywność pracy w firmach z niej korzystających oferując im skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów na rynek, redukcje kosztów, wydłużenie cyklu życia produktu dzięki skróceniu czasu iteracji prototypowania oraz możliwość personalizacji produktów i efektywnej produkcji części zamiennych."

Obecny na rynku od 2011 roku Ultimaker BV jest aktualnie liderem rynku niskobudżetowych drukarek 3D. Produkuje efektywne, profesjonalne i użyteczne desktopowe drukarki 3D. Posiada biura w Holandii, Nowym Jorku i Bostonie oraz własne fabryki produkcyjne w Europie i USA.

Zespół ponad 300 pracowników ciągle pracuje nad rozwojem zintegrowanego ekosystemu druku 3D łączącego sprzęt, oprogramowanie i dedykowane materiały. get3D to jedna z najdłużej działających w Polsce firm w sektorze desktopowego druku 3D.

Od trzech lat, rokrocznie zdobywa nagrody i wyróżnienia w plebiscycie branżowym CD3D, w tym tytuł Najlepszego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów 2014 r. Firma jest wyłącznym Sales Partnerem Ultimaker BV w Polsce, na Ukrainie i Mołdawii.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów