Drukarka EBS-6600 sukcesem konstruktorów EBS

Drukarka EBS-6600 sukcesem konstruktorów EBS
Przerwy w dostawie zasilania są istotną przeszkodą w zapewnieniu ciągłości produkcji. Nową drukarkę EBS-6600 zaprojektowano w taki sposób, aby pracowała nieprzerwanie, nawet w momencie awarii zasilania. Wszystko dzięki innowacyjnemu systemowi podtrzymania zasilania energii elektrycznej. To pierwsza tego typu drukarka na świecie - zaprojektowali ją inżynierowie z firmy EBS Ink-Jet Systems z Wrocławia.

Konstruując drukarkę EBS-6600, konstruktorzy EBS Ink-Jet Systems postawili sobie za cel zredukowanie konieczności serwisowania głowicy drukującej. Realizacja tego zadania zaowocowała powstaniem pierwszej na świecie drukarki przemysłowej CIJ wyposażonej w inteligentny, zintegrowany oraz niezawodny system podtrzymania zasilania.

Przerwy w dostawie prądu nadal są częstym zjawiskiem na halach produkcyjnych, dlatego newralgiczne urządzenia są podłączane do zasilaczy awaryjnych UPS. Do sprzętów, których działanie jest niezbędne dla utrzymania ciągłości produkcji, należą przemysłowe drukarki z ciągłym strumieniem atramentu (CIJ -Continuous Ink-Jet).

Odcięcie zasilania takiej drukarki, bez uprzedniego płukania głowicy drukującej, prowadzi do zaschnięcia elementów systemu atramentowego i w konsekwencji do długotrwałego przestoju produkcji. Natomiast stosowanie zewnętrznych zasilaczy buforowych UPS nie zawsze jest dogodne, zwłaszcza gdy elementy linii produkcyjnej muszą mieć wysoki stopień ochrony przed wodą i kurzem.

"- Pomimo stosowanych rozwiązań, nie da się całkowicie uniknąć awarii zasilania, a każda minuta przerwy w pracy linii produkcyjnej pociąga za sobą duże straty finansowe. Z myślą o tym, grupa konstruktorów z działu badawczo-rozwojowego firmy EBS InkJet Systems zaprojektowała drukarkę w taki sposób, aby nie wymagała interwencji serwisu i pracowała nieprzerwanie, nawet po odłączeniu prądu" - komentuje Janusz Kosicki, prezes EBS Ink-Jet Systems.

Konstruktorzy firmy EBS Ink-Jet Systems opracowali model, który przez pierwsze 30 sekund po zaniku zasilania pracuje normalnie, a dłuższa przerwa w zasilaniu automatycznie uruchamia procedurę płukania systemu atramentowego.

Dlatego nie ma ryzyka zaschnięcia resztek atramentu, nie trzeba wzywać serwisu do czyszczenia zatkanych elementów, a po powrocie napięcia sieciowego, drukarka jest gotowa do ponownego włączenia. Jako zasobnik energii dla systemu podtrzymania zasilania zostały użyte superkondensatory o bardzo dużej pojemności, które idealnie sprawdzają się w zastosowaniach, gdzie istnieje konieczność szybkiego gromadzenia i oddawania energii.

Drukarka EBS-6600 została niedawno wprowadzona do sprzedaży, a konstruktorzy już zostali nagrodzeni Złotym Medalem Targów Poznańskich PAKFOOD 2017 za innowacyjny produkt.

EBS Ink-Jet Systems to jedyny polski producent atramentowych drukarek przemysłowych. Firma już od 1977 roku produkuje wysoko zaawansowane technicznie przemysłowe drukarki typu Ink-Jet i materiały eksploatacyjne, dystrybuowane w ponad 60 krajach całego świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Chinach.

EBS Ink-Jet Systems Poland Sp. z o.o. ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Producent został nagrodzony m.in. Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich 2017 oraz trzema Złotymi Medalami MTP w latach 2005 i 2009, Medalem Europejskim w 2005 roku. Więcej informacji o firmie i jej produktach dostępnych jest na: www.ebs-inkjet.pl

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów