Konferencja EMC for Business. Wyzwania w projektowaniu i produkcji elektroniki. Praktycy dla praktyków.

Konferencja EMC for Business. Wyzwania w projektowaniu i produkcji elektroniki. Praktycy dla praktyków.
W dniach 12-13 października 2017 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja EMC for Business, organizowana przez Centrum Doradczo Szkoleniowe EMC for Business. Spotkanie było poświęcone tematyce kompatybilności elektromagnetycznej EMC ujętej z praktycznego punktu widzenia. W konferencji wzięli udział inżynierowie, projektanci, pracownicy działów B+R oraz inne osoby związane zawodowo z tematyką projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych.

Każdy dzień składał się z trzech głównych części: studiów przypadku, paneli dyskusyjnych oraz z warsztatów tematycznych. Podczas studiów przypadku eksperci, na bazie rzeczywistych projektów, opowiedzieli o napotkanych problemach oraz o sposobach, w jaki zostały rozwiązane.

Panel dyskusyjny pozwalał na wspólne opracowanie rozwiązań problemów z EMC, gdzie uczestnicy mogli, w mniejszych grupach, podzielić się swoimi doświadczeniami. Warsztaty praktyczne pozwoliły zgłębić tajniki związane z tematyką oceny ryzyka w aspekcie unijnych Dyrektyw Nowego i Globalnego Podejścia; zagadnieniami full compliance i precompliance oraz zasadami projektowania zasilaczy.

Organizatorzy zadbali o to, aby stworzyć kreatywną i przyjazną atmosferę do dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami oraz do budowania kontaktów zawodowych. Jak mówi współorganizatorka i prowadząca Konferencję EMC for Business Ewa Załupska - "Staramy się wyłapywać sygnały płynące z rynku i swoją ofertę kreować tak, aby odpowiadała na te potrzeby. Konferencja EMC for Business jest taką odpowiedzią. Branża elektroniczna potrzebowała omówić pewne powtarzające się i ciążące w skutkach problemy dostosowania się do norm EMC. Stworzyliśmy na to odpowiednie pole. To było spotkanie ekspertów, gdzie uczestnik nie był biernym słuchaczem, tylko miał istotny wkład w przebieg wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań do tego, by maksymalnie aktywizować uczestników do dyskusji oraz do wymiany kontaktów. Sposób, w jaki to wykorzystali, przerósł nasze oczekiwania. To był ich czas, który, naszym zdaniem spożytkowali w pełni. Konferencja ledwo się skończyła, a do nas już spływają pomysły od klientów na kolejne edycje. W takiej sytuacji nie wyobrażam sobie, by tego nie powtórzyć".

Konferencja była wsparta przez sponsorów: producenta komponentów i systemów zapewniających bezpieczne zasilanie Schurter Electronic Sp. z o.o. oraz Helmar Jacek A. Dobrowiecki wraz z partnerami Albatross Projects, Emerson&Cuming, Haefely-Hipotronics i Narda-PMM, których jest przedstawicielem i dystrybutorem.

Patronat merytoryczny wydarzenia objęła Politechnika Gdańska. Patronat medialny sprawowały Elektronika praktyczna, Automatyka, Elektroda.pl, QBusiness.pl oraz Evertic. Do zadowolenia uczestników przyczyniły się również drobne upominki podarowane przez Hotel Park Diament, Pasibus, Centrum Zajezdni Historia, Jumpworld, Punkt rehabilitacji - Arkadiusz Bohonos oraz Studio fotografii Fast and Light.

Przedstawiciel Elektroniki Praktycznej uczestniczył w konferencji. Oceniamy ją jako bardzo pożyteczną inicjatywę z punktu widzenia elektronika konstruktora mającego do rozwiązania problemy z zakresu kompatybilności elektromagnetycznej.

W trakcie trwania wykładów oraz podczas warsztatów inżynierowie praktycy z wieloletnim doświadczeniem dzielili się praktycznymi przykładami urządzeń oraz rozwiązaniami problemów związanych z EMC. Nie demonstrowano tzw. wiedzy akademickiej, ale konkretne rozwiązania poparte schematami, fotografiami, wynikami pomiarów itd. Organizatorom konferencji udało się zaprosić do prelekcji osoby, które naprawdę miały rzetelną wiedzę, którą chętnie dzieliły się z uczestnikami.

Kolejna edycja Konferencji EMC for Business planowana jest na 11-12.10.2018 zapraszamy do śledzenia szczegółów www.emc4b.com/konferencja.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów