Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Czterdziestoletnia tradycja

Czterdziestoletnia tradycja
Minęło 40 lat od momentu założenia firmy, która z czasem przekształciła się w spółkę EBS Ink-Jet Systems. Do dzisiaj jest jedynym polskim producentem atramentowych drukarek przemysłowych. Jubileusz ten, poza okazją do świętowania, jest jednocześnie inauguracją przełomowych zmian - wzbogacenia już istniejących działów badawczo-rozwojowego i produkcji o własną sieć sprzedaży, a także serwis na terenie całego kraju.

Początki firmy sięgają roku 1977. EBS produkuje wysoko zaawansowane technicznie przemysłowe drukarki typu ink-jet i materiały eksploatacyjne, dystrybuowane w ponad 60 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Spółka EBS (niem. Elektronische Beschriftungs-Systeme) została założona w Kolonii przez Jana Slomiannego, który jako pierwszy opracował uniwersalne drukarki "Drop-on-Demand Ink-Jet" (DOD - ang. kropla na żądanie).

Cechą charakterystyczną tego typu drukarek była możliwość regulacji wysokości druku przez pochylanie głowicy drukującej. Od tego czasu metoda jest stosowana na całym świecie. W 1983 roku we Wrocławiu powstała polska siedziba EBS i jak dotychczas, jest jedyną firmą produkującą atramentowe drukarki przemysłowe w kraju.

Czterdziestolecie stało się pretekstem do wprowadzenia przełomowych zmian w funkcjonowaniu firmy: utworzenia własnej sieci sprzedaży oraz serwisu na terenie całego kraju.

- "Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z klientami i współtworzeniu nowych rozwiązań, dlatego zdecydowaliśmy się na ten krok. Dzięki temu pozostaniemy bliżej odbiorców i będziemy mogli odpowiadać na ich potrzeby, sprawnie reagować w przypadku zapytań i wspierać w bieżących kwestiach serwisowych" - komentuje Janusz Kosicki, prezes EBS Ink-Jet Systems.

EBS "w nowym wydaniu" można było zobaczyć na targach PAKFOOD 2017, które odbyły się 25-28 września br. w Poznaniu. Zaprezentowano nowości produktowe i najważniejsze ich funkcjonalności: szybkie, bezdotykowe nanoszenie tekstów, grafik czy kodów paskowych, a także drukowanie na różnorodnych materiałach i rodzajach powierzchni (produktach spożywczych i farmaceutycznych, kablach, metalach, szkle, papierze, tkaninach czy drewnie).

Do dyspozycji będzie również najnowszy model marki - EBS-6600, nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich PAKFOOD 2017. To pierwsza na rynku drukarka CIJ wyposażona w zintegrowany, inteligentny system utrzymujący niezawodną pracę na wypadek zaniku zasilania sieciowego, zapobiegający jednocześnie zasychaniu atramentu oraz zintegrowany system atramentowy iModule, którego wymiana zajmuje mniej niż minutę.

EBS Ink-Jet Systems to jedyny polski producent atramentowych drukarek przemysłowych. Firma już od 1977 roku produkuje wysoko zaawansowane technicznie przemysłowe drukarki typu Ink-Jet i materiały eksploatacyjne, dystrybuowane w ponad 60 krajach całego świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Chinach.

EBS Ink-Jet Systems Poland Sp. z o.o. ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Producent został nagrodzony m.in. Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich 2017 oraz trzema Złotymi Medalami MTP w latach 2005 i 2009, Medalem Europejskim w 2005 roku. Więcej informacji o firmie i jej produktach dostępnych jest na: www.ebs-inkjet.pl

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów