Czterdziestoletnia tradycja

Czterdziestoletnia tradycja
Minęło 40 lat od momentu założenia firmy, która z czasem przekształciła się w spółkę EBS Ink-Jet Systems. Do dzisiaj jest jedynym polskim producentem atramentowych drukarek przemysłowych. Jubileusz ten, poza okazją do świętowania, jest jednocześnie inauguracją przełomowych zmian - wzbogacenia już istniejących działów badawczo-rozwojowego i produkcji o własną sieć sprzedaży, a także serwis na terenie całego kraju.

Początki firmy sięgają roku 1977. EBS produkuje wysoko zaawansowane technicznie przemysłowe drukarki typu ink-jet i materiały eksploatacyjne, dystrybuowane w ponad 60 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Spółka EBS (niem. Elektronische Beschriftungs-Systeme) została założona w Kolonii przez Jana Slomiannego, który jako pierwszy opracował uniwersalne drukarki "Drop-on-Demand Ink-Jet" (DOD - ang. kropla na żądanie).

Cechą charakterystyczną tego typu drukarek była możliwość regulacji wysokości druku przez pochylanie głowicy drukującej. Od tego czasu metoda jest stosowana na całym świecie. W 1983 roku we Wrocławiu powstała polska siedziba EBS i jak dotychczas, jest jedyną firmą produkującą atramentowe drukarki przemysłowe w kraju.

Czterdziestolecie stało się pretekstem do wprowadzenia przełomowych zmian w funkcjonowaniu firmy: utworzenia własnej sieci sprzedaży oraz serwisu na terenie całego kraju.

- "Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z klientami i współtworzeniu nowych rozwiązań, dlatego zdecydowaliśmy się na ten krok. Dzięki temu pozostaniemy bliżej odbiorców i będziemy mogli odpowiadać na ich potrzeby, sprawnie reagować w przypadku zapytań i wspierać w bieżących kwestiach serwisowych" - komentuje Janusz Kosicki, prezes EBS Ink-Jet Systems.

EBS "w nowym wydaniu" można było zobaczyć na targach PAKFOOD 2017, które odbyły się 25-28 września br. w Poznaniu. Zaprezentowano nowości produktowe i najważniejsze ich funkcjonalności: szybkie, bezdotykowe nanoszenie tekstów, grafik czy kodów paskowych, a także drukowanie na różnorodnych materiałach i rodzajach powierzchni (produktach spożywczych i farmaceutycznych, kablach, metalach, szkle, papierze, tkaninach czy drewnie).

Do dyspozycji będzie również najnowszy model marki - EBS-6600, nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich PAKFOOD 2017. To pierwsza na rynku drukarka CIJ wyposażona w zintegrowany, inteligentny system utrzymujący niezawodną pracę na wypadek zaniku zasilania sieciowego, zapobiegający jednocześnie zasychaniu atramentu oraz zintegrowany system atramentowy iModule, którego wymiana zajmuje mniej niż minutę.

EBS Ink-Jet Systems to jedyny polski producent atramentowych drukarek przemysłowych. Firma już od 1977 roku produkuje wysoko zaawansowane technicznie przemysłowe drukarki typu Ink-Jet i materiały eksploatacyjne, dystrybuowane w ponad 60 krajach całego świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Chinach.

EBS Ink-Jet Systems Poland Sp. z o.o. ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Producent został nagrodzony m.in. Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich 2017 oraz trzema Złotymi Medalami MTP w latach 2005 i 2009, Medalem Europejskim w 2005 roku. Więcej informacji o firmie i jej produktach dostępnych jest na: www.ebs-inkjet.pl

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów