Pierwsza w swoim rodzaju społeczność inżynierów osiągnęła pół miliona członków

Pierwsza w swoim rodzaju społeczność inżynierów osiągnęła pół miliona członków
Społeczność element14, portal internetowy, który łączy inżynierów, producentów, inwestorów i innych innowatorów w środowisku twórców liczy już ponad 500 000 członków. Jest to najstarsza sieć tego typu w branży elektroniki - została utworzona w 2009 roku przez dystrybutora elektroniki, firmę Premier Farnell, której celem było bardziej bezpośrednie zaangażowanie się w sprawy jej klientów.

Społeczność element14 szybko ewoluowała wraz z powstawaniem nowych programów i nowych treści, by lepiej spełniać zmieniające się potrzeby i odpowiadać na zainteresowania jej członków - innowatorów z branży elektroniki.

"Łączna liczba uczestników społeczności element14 rosła średnio o 20 procent rocznie, a w niektórych latach wzrastała nawet o 50%. Tym, co odróżnia społeczność element14 od innych stron internetowych w naszym przemyśle jest dynamiczny poziom uczestnictwa jej członków. Społeczność element14 to strona niezależna od dostawców, gdzie inżynierowie mogą otrzymać szczere odpowiedzi i opinie od innych inżynierów i hobbystów z całego Świata." - podaje Diane Kibbey, globalna dyrektor społeczności i social media w Premier Farnell.

Na pół miliona użytkowników portalu składają się osoby ze wszystkich zakątków globu. Dzieląc ich wg regionów, 42% pochodzi z Europy, 37% z Ameryki Północnej, a 21% z Azji i Pacyfiku. Oprócz tego, 80% członków ma wykształcenie, lub doświadczenie związane z inżynierią albo ze środowiskiem twórców.

Przynależność do społeczności element14 wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim pozwala uczestniczyć w niezależnym, internetowym forum, gdzie ponad pół miliona inżynierów i twórców może znaleźć pomoc przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, łącząc się ze sobą, współpracując i poszukując porad w trakcie pokonywania trudnych wyzwań projektowych.

Członkowie mają też dostęp do działu Design Center, rozległej bazy materiałów, w której znaleźć można zarówno najnowsze narzędzia deweloperskie, informacje techniczne od dostawców, dyskusje pomiędzy użytkownikami portalu, webinaria i czaty na żywo z zespołem wsparcia element14.

W przyszłości społeczność element14 będzie nadal rozwijać się i oferować nowe funkcje, by spełniać potrzeby rosnącej liczby jej użytkowników, organizując comiesięczne konkursy projektowe i tworząc nowe fora, skoncentrowane na potrzebach startupów. Będzie także kontynuować zbieranie i publikowanie informacji dostarczonych przez członków na forum.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów