Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Pierwsza w swoim rodzaju społeczność inżynierów osiągnęła pół miliona członków

Pierwsza w swoim rodzaju społeczność inżynierów osiągnęła pół miliona członków
Społeczność element14, portal internetowy, który łączy inżynierów, producentów, inwestorów i innych innowatorów w środowisku twórców liczy już ponad 500 000 członków. Jest to najstarsza sieć tego typu w branży elektroniki - została utworzona w 2009 roku przez dystrybutora elektroniki, firmę Premier Farnell, której celem było bardziej bezpośrednie zaangażowanie się w sprawy jej klientów.

Społeczność element14 szybko ewoluowała wraz z powstawaniem nowych programów i nowych treści, by lepiej spełniać zmieniające się potrzeby i odpowiadać na zainteresowania jej członków - innowatorów z branży elektroniki.

"Łączna liczba uczestników społeczności element14 rosła średnio o 20 procent rocznie, a w niektórych latach wzrastała nawet o 50%. Tym, co odróżnia społeczność element14 od innych stron internetowych w naszym przemyśle jest dynamiczny poziom uczestnictwa jej członków. Społeczność element14 to strona niezależna od dostawców, gdzie inżynierowie mogą otrzymać szczere odpowiedzi i opinie od innych inżynierów i hobbystów z całego Świata." - podaje Diane Kibbey, globalna dyrektor społeczności i social media w Premier Farnell.

Na pół miliona użytkowników portalu składają się osoby ze wszystkich zakątków globu. Dzieląc ich wg regionów, 42% pochodzi z Europy, 37% z Ameryki Północnej, a 21% z Azji i Pacyfiku. Oprócz tego, 80% członków ma wykształcenie, lub doświadczenie związane z inżynierią albo ze środowiskiem twórców.

Przynależność do społeczności element14 wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim pozwala uczestniczyć w niezależnym, internetowym forum, gdzie ponad pół miliona inżynierów i twórców może znaleźć pomoc przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, łącząc się ze sobą, współpracując i poszukując porad w trakcie pokonywania trudnych wyzwań projektowych.

Członkowie mają też dostęp do działu Design Center, rozległej bazy materiałów, w której znaleźć można zarówno najnowsze narzędzia deweloperskie, informacje techniczne od dostawców, dyskusje pomiędzy użytkownikami portalu, webinaria i czaty na żywo z zespołem wsparcia element14.

W przyszłości społeczność element14 będzie nadal rozwijać się i oferować nowe funkcje, by spełniać potrzeby rosnącej liczby jej użytkowników, organizując comiesięczne konkursy projektowe i tworząc nowe fora, skoncentrowane na potrzebach startupów. Będzie także kontynuować zbieranie i publikowanie informacji dostarczonych przez członków na forum.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów