Przemysłowe drukarki 3D VShaper w ofercie Bibus Menos

Przemysłowe drukarki 3D VShaper w ofercie Bibus Menos

Firmy Bibus Menos, uznawanej za najlepszego i najdłużej działającego w Polsce dystrybutora profesjonalnych drukarek 3D w Polsce nie trzeba przedstawiać przedstawicielom przemysłu. Firma prowadzi działalność m.in. w dziedzinie pneumatyki, mechatroniki, automatyki przemysłowej, hydrauliki siłowej i druku 3D, oferując w stałej sprzedaży produkty ponad 50 uznanych światowych producentów. Do tego grona dołączył właśnie producent przemysłowych drukarek 3D VShaper, wzbogacając ofertę Działu Drukarek 3D.

Bibus Menos Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1994 roku jako MENOS Sp. z o.o. Po kilku latach firma dołączyła do Holdingu Bibus, który działa w ponad 20 krajach Europy i Azji, dając firmie możliwość aktywnego korzystania z 70-letniego doświadczenia Grupy oraz jej multikulturowego know-how.

Dział Drukarek 3D powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania. Dział swoją przygodę z technologiami przyrostowymi rozpoczął od współpracy z firmą Z-Corporation, obecnie 3D Systems, rozszerzając później ofertę o technologie firm Objet Geometries, obecnie Stratasys, EOS, a od roku 2016 również Lithoz.

"W tym roku poszerzyliśmy już portfolio o systemy marki MakerBot oraz Rapid Shape. Wprowadzenie do oferty marki VShaper pozwoli nam oferować systemy dostosowane do wymagań profesjonalistów" - mówi Piotr Mikulski, Kierownik Działu Drukarek 3D w Bibus Menos Sp. z o.o. Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów w ocenie Dystrybutora, będą cieszyć się rozwiązania VShaper 450, VShaper Pro oraz możliwość ich personalizacji.

VShaper 450 wyróżnia się obszarem roboczym o wymiarach 450/450/450 mm oraz możliwością wyboru jednego z dwóch opatentowanych ekstruderów: VPrec-Single lub VPrec-Double, który umożliwia wykonywanie wydruków przestrzennych z wykorzystaniem dwóch materiałów w jednym procesie.

Z kolei VShaper Pro, nagrodzona Złotym Medalem MTP 2017, jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C. To nowoczesne urządzenie przemysłowe dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

"Naszym Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego indywidualnego zlecenia. Cenimy w związku z tym elastyczność i doświadczenie producenta drukarek VSHAPER w dostarczaniu rozwiązań dedykowanych dla przemysłu. Obserwując aktywność i potencjał zespołu VSHAPER jestem przekonany, że wspólnie możemy oferować zaawansowane systemy wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0" - dodaje Piotr Mikulski.

Oprócz systemów przyrostowych Bibus Menos Sp. z o.o. oferuje także usługi druku 3D w takich technologiach jak: FDM, PolyJet, SLS, DMLS i LCM. Firma świadczy również usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzeń do laboratoriów i narzędziowni.

"Współpraca z firmą, która dostarczyła ponad 100 przemysłowych systemów druku 3D w różnych technologiach, jest dla nas szansą na rozwój produktów i pracy nad innymi niż Fused Deposition Modeling technologiami. Liczę na owocną współpracę, która przyniesie wzajemne korzyści" - podsumowuje Tomasz Szymański, Prezes i założyciel Verashape.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów