Przemysłowe drukarki 3D VShaper w ofercie Bibus Menos

Przemysłowe drukarki 3D VShaper w ofercie Bibus Menos

Firmy Bibus Menos, uznawanej za najlepszego i najdłużej działającego w Polsce dystrybutora profesjonalnych drukarek 3D w Polsce nie trzeba przedstawiać przedstawicielom przemysłu. Firma prowadzi działalność m.in. w dziedzinie pneumatyki, mechatroniki, automatyki przemysłowej, hydrauliki siłowej i druku 3D, oferując w stałej sprzedaży produkty ponad 50 uznanych światowych producentów. Do tego grona dołączył właśnie producent przemysłowych drukarek 3D VShaper, wzbogacając ofertę Działu Drukarek 3D.

Bibus Menos Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1994 roku jako MENOS Sp. z o.o. Po kilku latach firma dołączyła do Holdingu Bibus, który działa w ponad 20 krajach Europy i Azji, dając firmie możliwość aktywnego korzystania z 70-letniego doświadczenia Grupy oraz jej multikulturowego know-how.

Dział Drukarek 3D powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania. Dział swoją przygodę z technologiami przyrostowymi rozpoczął od współpracy z firmą Z-Corporation, obecnie 3D Systems, rozszerzając później ofertę o technologie firm Objet Geometries, obecnie Stratasys, EOS, a od roku 2016 również Lithoz.

"W tym roku poszerzyliśmy już portfolio o systemy marki MakerBot oraz Rapid Shape. Wprowadzenie do oferty marki VShaper pozwoli nam oferować systemy dostosowane do wymagań profesjonalistów" - mówi Piotr Mikulski, Kierownik Działu Drukarek 3D w Bibus Menos Sp. z o.o. Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów w ocenie Dystrybutora, będą cieszyć się rozwiązania VShaper 450, VShaper Pro oraz możliwość ich personalizacji.

VShaper 450 wyróżnia się obszarem roboczym o wymiarach 450/450/450 mm oraz możliwością wyboru jednego z dwóch opatentowanych ekstruderów: VPrec-Single lub VPrec-Double, który umożliwia wykonywanie wydruków przestrzennych z wykorzystaniem dwóch materiałów w jednym procesie.

Z kolei VShaper Pro, nagrodzona Złotym Medalem MTP 2017, jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C. To nowoczesne urządzenie przemysłowe dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

"Naszym Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego indywidualnego zlecenia. Cenimy w związku z tym elastyczność i doświadczenie producenta drukarek VSHAPER w dostarczaniu rozwiązań dedykowanych dla przemysłu. Obserwując aktywność i potencjał zespołu VSHAPER jestem przekonany, że wspólnie możemy oferować zaawansowane systemy wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0" - dodaje Piotr Mikulski.

Oprócz systemów przyrostowych Bibus Menos Sp. z o.o. oferuje także usługi druku 3D w takich technologiach jak: FDM, PolyJet, SLS, DMLS i LCM. Firma świadczy również usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzeń do laboratoriów i narzędziowni.

"Współpraca z firmą, która dostarczyła ponad 100 przemysłowych systemów druku 3D w różnych technologiach, jest dla nas szansą na rozwój produktów i pracy nad innymi niż Fused Deposition Modeling technologiami. Liczę na owocną współpracę, która przyniesie wzajemne korzyści" - podsumowuje Tomasz Szymański, Prezes i założyciel Verashape.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów