Świadome zarządzanie - zużycie mediów pod pełną kontrolą

Świadome zarządzanie - zużycie mediów pod pełną kontrolą
Wraz z nadejściem kolejnej już ery rozwoju techniki produkcyjnej, określanej mianem "czwartej rewolucji przemysłowej", w której znaczenia nabiera tzw. IoT (Internet Rzeczy) - przenoszący inteligencję urządzeń do wyższego poziomu zarządzania z wykorzystaniem przestrzeni i mocy świata cyberprzestrzeni - obserwujemy ogromne zainteresowanie inwestorów rozwiązaniami wspierającymi inteligentne zarządzanie wytwórczymi procesami technologicznymi oraz rozwiązaniami wspierającymi zarządzanie zużyciem mediów niezbędnych w tych procesach.

W myśl zasady, że nie uda się wpłynąć na czynnik, którego nie można zmierzyć Apator Control oferuje kompletne rozwiązanie integrujące urządzenia pomiarowe mediów, produkowanych pod marką Apator, w jeden kompletny system monitorowania o nazwie moniTorus i jego rozszerzenie funkcjonalne, stanowiące moduły inteligentnej predykcji (przewidywanie, zapobieganie, sterowanie) o nazwie moniTorus PLUS.

System moniTorus działa w środowisku chmurowym, administrowanym przez służby techniczne Apator, dzięki czemu inwestor nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z obsługą informatyczną. System umożliwia kontrolę parametrów oraz ciągły monitoring zużycia energii elektrycznej, wody, ciepła czy gazu.

MoniTorus, to nowoczesność w przyjaznym wydaniu, system wskazuje newralgiczne miejsca i punkty w przedsiębiorstwie, których optymalizacja jest wymagana do obniżenia bieżących kosztów i zaplanowania wydatków w przyszłości. Informacje przedstawiane są w postaci odczytów lub raportów.

Mogą być również wyświetlane na tle dedykowanej wizualizacji linii produkcyjnej lub budynku fabryki, gdzie zainstalowane zostały urządzenia pomiarowe. System pozwala analizować wiele danych jednocześnie, a także umożliwia ich obserwowanie i raportowanie z niemal każdego miejsca na świecie, dzięki temu możliwa jest błyskawiczna reakcja na zaistniałe sytuacje alarmowe.

MoniTorus zbudowany jest w oparciu o sprawdzone elementy, przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych. Kluczem do sukcesu, jaki odnosi, jest jego wysoka jakość, precyzja pomiarów i sprawdzona na kilku tysiącach użytkowników niezawodność.

Wszystkie urządzenia pomiarowe produkowane przez grupę Apator (liczniki energii elektrycznej i pozostałych mediów) wyposażone mogą być w bezprzewodowe interfejsy komunikacyjne dla sieci Ethernet lub GSM, dzięki czemu pozwalają na łatwą instalację i integrację w system nawet w najtrudniejszych warunkach. Dostęp do danych oraz raportów realizowany jest przy pomocy przeglądarki internetowej.

MoniTorus to przede wszystkim świadome zarządzanie i skuteczna optymalizacja przynoszące wymierne korzyści finansowe. Dodatkowo system jest proekologiczny, to inteligentny doradca, usprawniający zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie.

Rozszerzeniem funkcjonalności podstawowej jest personalizowane rozwiązanie o nazwie moniTorus PLUS, umożliwiające przewidywanie zdarzeń, zapobieganie ich występowaniu oraz sterowanie urządzeniami je powodującymi. Jego kluczowym zastosowaniem jest integracja z systemami sterowania maszyn i procesów produkcyjnych, dająca pełne możliwości zarządzania efektywnością energetyczną.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów