D32PRO, pierwszy polski procesor 32-bitowy z tytułem Teraz Polska

D32PRO, pierwszy polski procesor 32-bitowy z tytułem Teraz Polska
Zakończona 30 maja 2017 r. gala była kulminacyjnym wydarzeniem XXVII Edycji Konkursu Teraz Polska. Od przeszło ćwierć wieku Konkurs ten uznawany jest za najważniejsze wyróżnienie przyznawane polskim firmom, które działają z powodzeniem na krajowym oraz przede wszystkim - międzynarodowym rynku.

- "Główna nagroda w Konkursie Teraz Polska jest dla naszej firmy dowodem na to, że lata pracy, wysoka specjalizacja i nowoczesne produkty to klucz do sukcesu. Cieszymy się, że pierwszy polski komercyjny procesor 32-bitowy D32PRO spotkał się z uznaniem tak szacownych autorytetów i specjalistów zasiadających w Kapitule Konkursu" - podkreśla Jacek Hanke, prezes zarządu Digital Core Design Sp. z o.o. Sp. k. - "Wyróżnienie naszego procesora w Kategorii Innowacje Konkursu Teraz Polska jest najważniejszym wyróżnieniem przyznanym produktowi Digital Core Design na przestrzeni dwóch dekad działalności firmy".

Godło "Teraz Polska" przyznane D32PRO jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym dla bytomskiego procesora. Pod koniec zeszłego roku układ ten otrzymał tytuł Polskiego Produktu Przyszłości przyznany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Z kolei w kwietniu tego roku prezentowany był na stoisku narodowym podczas największych na świecie targów przemysłowych Hannover Messe.

- "Prestiżowe wyróżnienie Teraz Polska dla D32PRO jest dowodem na to, że innowacyjność tego rozwiązania została doceniona zarówno przez specjalistów z branży IT oraz niezależnych ekspertów zasiadających w Kapitule Konkursu" - dodaje Hanke.

D32PRO jest pierwszym polskim komercyjnym procesorem 32-bitowym. Układ ten został zaprojektowany od podstaw przez inżynierów bytomskiej spółki Digital Core Design. Przy jego konstrukcji wykorzystano ponad 20-letnie doświadczenie DCD przy projektowaniu zaawansowanej elektroniki.

- "Nasz poprzedni produkt, DQ80251 był i jest najszybszym na świecie procesorem przemysłowym z rodziny 8051. Tymczasem D32PRO oferuje jeszcze więcej możliwości" - podkreśla Jacek Hanke. Nagrodzony procesor jest rozwiązaniem w pełni skalowalnym, które w zależności od konfiguracji może pracować z maksymalną wydajnością lub minimalnym zużyciem energii. Co więcej, DCD opracowało do niego zestaw kluczowych peryferii (jak np. USB, Ethernet etc) oraz oprogramowanie, które wydatnie zmniejsza czas potrzebny na stworzenie finalnego produktu (time-to-market).

- "D32PRO jest też fundamentem naszego najnowszego projektu: CryptOne. Jest to bezwzględnie bezpieczny kryptoprocesor, który będzie można wykorzystać np. w e-dowodach, paszportach biometrycznych, pojazdach autonomicznych i wszędzie tam, gdzie elektronika idzie w parze z bezpieczeństwem" - kończy prezes Digital Core Design.

Więcej informacji na stronie http://www.dcd.pl.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów