Omni3D drukuje części do polskiej Arrinery Hussarya

Omni3D drukuje części do polskiej Arrinery Hussarya
Obudowy lusterek, wloty powietrza - to tylko niektóre z części, które OMNI3D drukuje w 3D dla Arrinera Technology S.A. Wszystkie modele drukowane są w skali 1:1, głównie z ABSu. Modele wykorzystywane są jako funkcjonalne prototypy, a także jako części finalne. Arrinera już od roku z sukcesem korzysta z usług OMNI3D.

Inżynierowie pracujący nad supersamochodem - Arrinera Hussarya szukali optymalnego rozwiązania do wytwarzania prototypów części do swojego auta. Proces projektowania wymaga ciągłego udoskonalania elementów, zatem produkcji nie jednego, a kilku prototypów danej części.

Wykonanie modelu tradycyjnymi metodami produkcji, pochłania więcej czasu i wiąże się z wysokimi kosztami wytworzenia. Tym bardziej, gdy w grę wchodzą skomplikowane geometrie i modele o wielkości powyżej 40 cm.

Produkcja detalu na drukarce 3D, znacznie przyspiesza prace naszego zespołu R&D i obniża koszty wytworzenia części, co pozwala nam szybciej osiągać zamierzone cele. Ponadto - częste zmiany kształtu danego detalu nie stanowią już problemu. Kolejny model może zostać wydrukowany już w kilkanaście godzin.

Omni3D jest producentem polskiej przemysłowej drukarki 3D - Factory 2.0 Production System. Od roku oferuje też swoim klientom usługi druku 3D na zlecenie. Printroom OMNI3D specjalizuje się w wielkoformatowym druku 3D realizowanym w technologii FFF (fused filament fabrication).

Firma świadczy usługi dla profesjonalistów oczekujących wydruków o najwyższej jakości i wytrzymałości. Druki realizowane są na profesjonalnych drukarkach 3D - Factory 2.0 Production System. To, co wyróżnia firmę, to możliwość druku dużych elementów (do 500 mm w każdej osi) z wytrzymałych materiałów termoplastycznych, jak - ABS-42, ASA-39, PC-ABS-47, PET-G-32 i HIPS-20.

Oferowane systemy do druku przestrzennego idealnie sprawdzają się w produkcji części zamiennych do maszyn i linii produkcyjnych, produkcji narzędzi i oprzyrządowania, procesie wytwarzania funkcjonalnych prototypów oraz w produkcji nisko-seryjnej i personalizowanej. Firma oferuje usługi doradcze, wdrożeniowe, serwisowe, szkolenia oraz druk 3D na zlecenie.

Do grona klientów należą firmy, posiadające linie produkcyjne, usługodawcy, a także projektanci czy architekci. Omni3D powstała w 2013 roku w Poznaniu. Spółka jest laureatem wielu nagród dla młodych, polskich firm i uczestniczy w programie Polski Czempion, przeznaczonym dla przedsiębiorstw działających na rynkach zagranicznych.

Spółka Arrinera S.A to polski producent samochodów sportowych. Najnowszy samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT można obecnie już zamawiać a jego specyfikacja jest dostępna na stronie producenta - www.arrinera.com. Spółka zależna - czyli Arrinera Technology S.A. jest wyspecjalizowana w opracowywaniu nowoczesnych technologii związanych z elektroniką, aktywną aerodynamiką i kompozytami, które są wykorzystywane w supersamochodzie Arrinera Hussarya.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów