Semicon: rok 2016 pod znakiem inwestycji w park maszynowy

Semicon: rok 2016 pod znakiem inwestycji w park maszynowy
W 2016 roku Semicon Sp. z o.o. dokonał kolejnych inwestycji w dziale montażu elektroniki. Firma poszerzyła park maszynowy o urządzenia do lutowania selektywnego, do mycia płytek PCB, system naprawczy umożliwiający automatyczny montaż i demontaż, system do kontroli procesu lutowania, a także o pakowarkę i specjalistyczny ploter laserowy.

Inwestycje w urządzenia technologiczne połączone z rozwojem własnego biura R&D dają możliwość realizacji najbardziej złożonych projektów, w tym dla elektroniki jądrowej, urządzeń dla medycyny czy też przemysłu kosmicznego. Semicon wzbogacił się o następujące urządzenia:

  • Urządzenie do lutowania selektywnego ERSA SmartFlow 2020 - system do selektywnego lutowania elementów przewlekanych stopem ołowiowym/bezołowiowym w osłonie azotu.
  • Urządzenie do mycia płytek PCB Supers Swash Twingo - system natryskowego mycia płytek z kontrolą przewodności elektrycznej. Pozwala na produkcję zaawansowanych płytek z kontrolowanym poziomem czystości jonowej oraz poszerzyć ofertę o możliwość nakładania powłok ochronnych.
  • System naprawczy ERSA HR600/2 - system do naprawy płytek elektronicznych. Umożliwia w sposób automatyczny, montaż i demontaż elementów SMT, z całkowitą kontrolą i rejestracją procesu (termopary, kamera) Fot. Pozwala na bezpieczną naprawę płytek, bez narażania innych elementów.
  • DATAPAQ Q18 - system do kontroli i walidacji procesu lutowniczego w piecu rozpływowym/fali lutowniczej - pozwala na projektowanie i kontrolę profili lutowniczych.
  • Pakowarka próżniowa Komet PlusVac 24 - umożliwia pakowanie próżniowe oraz w osłonie azotu elementów na rolkach, tackach i listwach. Zwiększa bezpieczeństwo przechowywania elementów elektronicznych.

Dział konwertingu taśm przemysłowych wzbogacił się o wysokiej klasy ploter laserowy o wielkości pola roboczego 1330 mm×830 mm. Urządzenie pozwala na cięcie tzw. "trudnych materiałów" (np. błon klejowych, pianek Poron).

Więcej na stronie firmy Semicon pod tym adresem http://bit.ly/2awjDLS. Kontaktu w sprawie możliwości produkcyjnych pod numerem 22 615 73 71 oraz adresem e-mail info@semicon.com.pl.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów