Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Semicon: rok 2016 pod znakiem inwestycji w park maszynowy

Semicon: rok 2016 pod znakiem inwestycji w park maszynowy
W 2016 roku Semicon Sp. z o.o. dokonał kolejnych inwestycji w dziale montażu elektroniki. Firma poszerzyła park maszynowy o urządzenia do lutowania selektywnego, do mycia płytek PCB, system naprawczy umożliwiający automatyczny montaż i demontaż, system do kontroli procesu lutowania, a także o pakowarkę i specjalistyczny ploter laserowy.

Inwestycje w urządzenia technologiczne połączone z rozwojem własnego biura R&D dają możliwość realizacji najbardziej złożonych projektów, w tym dla elektroniki jądrowej, urządzeń dla medycyny czy też przemysłu kosmicznego. Semicon wzbogacił się o następujące urządzenia:

  • Urządzenie do lutowania selektywnego ERSA SmartFlow 2020 - system do selektywnego lutowania elementów przewlekanych stopem ołowiowym/bezołowiowym w osłonie azotu.
  • Urządzenie do mycia płytek PCB Supers Swash Twingo - system natryskowego mycia płytek z kontrolą przewodności elektrycznej. Pozwala na produkcję zaawansowanych płytek z kontrolowanym poziomem czystości jonowej oraz poszerzyć ofertę o możliwość nakładania powłok ochronnych.
  • System naprawczy ERSA HR600/2 - system do naprawy płytek elektronicznych. Umożliwia w sposób automatyczny, montaż i demontaż elementów SMT, z całkowitą kontrolą i rejestracją procesu (termopary, kamera) Fot. Pozwala na bezpieczną naprawę płytek, bez narażania innych elementów.
  • DATAPAQ Q18 - system do kontroli i walidacji procesu lutowniczego w piecu rozpływowym/fali lutowniczej - pozwala na projektowanie i kontrolę profili lutowniczych.
  • Pakowarka próżniowa Komet PlusVac 24 - umożliwia pakowanie próżniowe oraz w osłonie azotu elementów na rolkach, tackach i listwach. Zwiększa bezpieczeństwo przechowywania elementów elektronicznych.

Dział konwertingu taśm przemysłowych wzbogacił się o wysokiej klasy ploter laserowy o wielkości pola roboczego 1330 mm×830 mm. Urządzenie pozwala na cięcie tzw. "trudnych materiałów" (np. błon klejowych, pianek Poron).

Więcej na stronie firmy Semicon pod tym adresem http://bit.ly/2awjDLS. Kontaktu w sprawie możliwości produkcyjnych pod numerem 22 615 73 71 oraz adresem e-mail info@semicon.com.pl.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów