Quick Charge 4 gotowy

Quick Charge 4 gotowy
Firma Qualcomm poinformowała o przygotowaniu czwartej wersji swojego standardu szybkiego ładowania akumulatorów. QC4.0 reklamowany jest hasłem "5 godzin pracy na baterii po 5 minutach ładowania". Quick Charge to najbardziej popularny ze standardów szybkiego ładowania akumulatorów.

Choć jego trzecia wersja pojawiła się dopiero niedawno w najnowszych urządzeniach, czwarta ma być obsługiwana w urządzeniach konsumenckich już w pierwszej połowie 2017 roku. Najpierw z użyciem wspierającego ją układu Snapdragon 835. QC4.0 ma pozwalać na o 20% szybsze ładowanie akumulatorów niż QC3.0, zapewniając jednocześnie o 30% większą sprawność tego procesu.

Firma Qualcomm chce by nowoczesne smartfony wymagały jedynie 15 minut by stopień naładowania ich akumulatorów przekroczył 50%. Ponadto QC4.0 standardowo obsługuje wtyczkę USB typu C oraz technologię USB Power Delivery.

Dodatkowe funkcje takie jak Battery Saver, INOV 3 i Dual Charge mają zwiększać żywotność akumulatora, poprawiać bezpieczeństwo ładowania oraz usprawnić ładowanie więcej niż jednego urządzenia jednocześnie. Warto dodać, że Qualcomm przygotował także samodzielne układy do zarządzania zasilaniem, zgodne z QC4.0: SMB1380 i SMB1381, cechujące się sprawnością do 96% i grubością poniżej 0,8 mm.

Więcej informacji: https://www.qualcomm.com/news

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów