Taropak 2016 tworzyło niemal 500 wystawców

Taropak 2016 tworzyło niemal 500 wystawców
Poznański Taropak to specjalistyczna wystawa poświęcona technologiom pakowania i etykietowania, która wchodzi w skład dużego pakietu targów odbywających się pod koniec września w Poznaniu. Są one zogniskowane wokół przemysłu spożywczego i obejmują m.in. wystawy Polagra Food, Polagra Gastro, jak też przykładowo poświęconą wyposażeniu hoteli Invest Hotel. Tegoroczny blok kilku imprez targowych zajął w aż 17 pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich, które odwiedziło ponad 60 tys. gości.

W targach Taropak 2016 wzięło udział blisko 500 wystawców, prezentujących sumarycznie bardzo szeroki profil ofert. Zwiedzający mogli oglądać m.in. maszyny pakujące, wyposażenie produkcyjne, przenośniki, drukarki etykiet, nowej generacji taśmy do pakowania, a także asortyment różnorodnych opakowań do zastosowań w przemyśle spożywczym i napojowym.

Na targach tradycyjnie obecni byli dostawcy automatyki i robotyki. Przykładowo zintegrowaną automatykę prezentował Omron. Ekspozycja firmy, w skład której wchodziła m.in. platforma sterowania Sysmac oraz systemy wizyjne, bazowała na koncepcji zintegrowanego rozwiązania produkcyjnego. Jeżeli zaś chodzi o roboty, to oglądać można było maszyny firm Fanuc, Comau i innych.

Dotyczyło to przede wszystkim większych robotów paletyzujących - przykładowo ostatni z dostawców zaprezentowała model PAL 180 w aplikacji demonstracyjnej stworzonej przez jej certyfikowanego integratora, którym jest Beyer. Comau pokazał też kilka nowych robotów z rodziny Racer.

Również wspomniany wcześniej Omron pokazywał roboty - takimi były m.in. maszyny marki Adept typu SCARA eCobra. Goście targowi oglądać mogli "Fabrykę Pakowania na Żywo", gdzie były prezentowane automatyczne linie do pakowania w folie świeżych produktów spożywczych oraz wyrobów piekarskich i cukierniczych.

Jej wyjątkowość polegała na pokazaniu efektów pakowania jakie daje stosowanie wielowarstwowych folii termokurczliwych na szybkich, automatycznych liniach pakujących. Nowością było zastosowanie zgrzewów ciągłych w automatach pakujących oraz folii zapobiegającej efektowi parowania świeżych produktów. Współorganizatorem wydarzenia była firma Polpack.

Targom odbywającym się w Poznaniu tradycyjnie towarzyszyły konferencje i seminaria. Jednym z wydarzeń dodatkowych był również 3. Kongres Przemysłu Opakowań, którego tematem przewodnim były "Opakowania w łańcuchu dostaw".

Na targach pojawiły się też tematy bezpieczeństwa i BHP w magazynach, centrach dystrybucji, hurtowniach i innych miejscach, gdzie realizowane są prace przeładunkowe towarów. Poświęcona im była m.in. interaktywna część "Cyfrowe bezpieczeństwo".

W tym roku targi Taropak odbywały się już po raz 30, dodatkowo towarzyszyła im nowa impreza - targi logistyki, magazynowania i transportu Logipak. Kolejna edycja wystawy planowana jest na jesień 2018 roku.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów