Taropak 2016 tworzyło niemal 500 wystawców

Taropak 2016 tworzyło niemal 500 wystawców
Poznański Taropak to specjalistyczna wystawa poświęcona technologiom pakowania i etykietowania, która wchodzi w skład dużego pakietu targów odbywających się pod koniec września w Poznaniu. Są one zogniskowane wokół przemysłu spożywczego i obejmują m.in. wystawy Polagra Food, Polagra Gastro, jak też przykładowo poświęconą wyposażeniu hoteli Invest Hotel. Tegoroczny blok kilku imprez targowych zajął w aż 17 pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich, które odwiedziło ponad 60 tys. gości.

W targach Taropak 2016 wzięło udział blisko 500 wystawców, prezentujących sumarycznie bardzo szeroki profil ofert. Zwiedzający mogli oglądać m.in. maszyny pakujące, wyposażenie produkcyjne, przenośniki, drukarki etykiet, nowej generacji taśmy do pakowania, a także asortyment różnorodnych opakowań do zastosowań w przemyśle spożywczym i napojowym.

Na targach tradycyjnie obecni byli dostawcy automatyki i robotyki. Przykładowo zintegrowaną automatykę prezentował Omron. Ekspozycja firmy, w skład której wchodziła m.in. platforma sterowania Sysmac oraz systemy wizyjne, bazowała na koncepcji zintegrowanego rozwiązania produkcyjnego. Jeżeli zaś chodzi o roboty, to oglądać można było maszyny firm Fanuc, Comau i innych.

Dotyczyło to przede wszystkim większych robotów paletyzujących - przykładowo ostatni z dostawców zaprezentowała model PAL 180 w aplikacji demonstracyjnej stworzonej przez jej certyfikowanego integratora, którym jest Beyer. Comau pokazał też kilka nowych robotów z rodziny Racer.

Również wspomniany wcześniej Omron pokazywał roboty - takimi były m.in. maszyny marki Adept typu SCARA eCobra. Goście targowi oglądać mogli "Fabrykę Pakowania na Żywo", gdzie były prezentowane automatyczne linie do pakowania w folie świeżych produktów spożywczych oraz wyrobów piekarskich i cukierniczych.

Jej wyjątkowość polegała na pokazaniu efektów pakowania jakie daje stosowanie wielowarstwowych folii termokurczliwych na szybkich, automatycznych liniach pakujących. Nowością było zastosowanie zgrzewów ciągłych w automatach pakujących oraz folii zapobiegającej efektowi parowania świeżych produktów. Współorganizatorem wydarzenia była firma Polpack.

Targom odbywającym się w Poznaniu tradycyjnie towarzyszyły konferencje i seminaria. Jednym z wydarzeń dodatkowych był również 3. Kongres Przemysłu Opakowań, którego tematem przewodnim były "Opakowania w łańcuchu dostaw".

Na targach pojawiły się też tematy bezpieczeństwa i BHP w magazynach, centrach dystrybucji, hurtowniach i innych miejscach, gdzie realizowane są prace przeładunkowe towarów. Poświęcona im była m.in. interaktywna część "Cyfrowe bezpieczeństwo".

W tym roku targi Taropak odbywały się już po raz 30, dodatkowo towarzyszyła im nowa impreza - targi logistyki, magazynowania i transportu Logipak. Kolejna edycja wystawy planowana jest na jesień 2018 roku.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów