element14 i Motorola podpisały ekskluzywną umowę na produkcję i dystrybucję nowych zestawów Moto Mods Development Kit

element14 i Motorola podpisały ekskluzywną umowę na produkcję i dystrybucję nowych zestawów Moto Mods Development Kit
W sprzedaży właśnie pojawiły się nowe zestawy Moto Mods Development Kit (MDK), zaprojektowane z myślą o społeczności twórców. Są one dostępne wyłącznie w ofercie firmy Farnell element14, gdyż element14, na podstawie niedawno podpisanej umowy, stał się nowym globalnym partnerem Motoroli w zakresie dystrybucji i produkcji.

Zestawy MDK można podłączyć do nowych smartfonów serii Motorola Moto Z. Pozwalają rozszerzać funkcje telefonu poprzez tworzenie własnych aplikacji elektronicznych, określanych mianem Moto Mods. Zestaw jest już dostępny w sprzedaży w Europie, wyłącznie w ofercie firmy Farnell element14.

Jako producent i dystrybutor produktów dla społeczności twórców i deweloperów oraz dostawca komputerów jednoukładowych, element14 stanowił naturalny wybór dla Motoroli, gdy ta przygotowywała się do wprowadzenia na rynek zestawów Moto Mods Development Kit. Zestawy MDK mają potencjał, by zrewolucjonizować przyszłość smartfonów.

"W element14 wierzymy, że największe innowacje w przemyśle powstają, gdy technologie, na których bazują stają się powszechnie dostępne." - powiedziała Claire Doyle, główna dyrektor działu komputerów jednoukładowych w element14. "By to osiągnąć, zmieniamy realia rynku produktów dla twórców i deweloperów poprzez współpracę z największymi, globalnymi markami. Bardzo się cieszymy, że będziemy wyłącznym partnerem Motoroli w zakresie zestawów Moto Mods Development Kit."

Posiadacze dowolnego smartfona z serii Moto Z mogą nabyć zestawy MDK wyłącznie w element14, co pozwoli im łatwo prototypować projekty Moto Mods, natychmiastowo zmieniając ich telefon w zupełnie nowe, unikalne urządzenie. Moduły Moto Mods magnetycznie przyczepiają się do tylnej ścianki smartfona, integrując się w jedną całość ze słuchawką i tymczasowo przeistaczając telefon w dowolne inne urządzenie, takie jak np. głośnik czy nawet projektor. Motorola, wraz z element14, to jedyni producenci, oferujący tak wysoki stopień dostosowania telefonu do własnych potrzeb.

Ta unikalna możliwość, uzyskiwana za pomocą modułów Moto Mods, została osiągnięta dzięki rewolucyjnemu Moto Mod Smart Surface. Jest to płaskie złącze, pozwalające na bezpośrednie połączenie elektryczne zewnętrznego modułu do telefonu, dając deweloperom dostęp do zasilania i linii danych urządzenia. Złącze to umożliwia samodzielne tworzenie własnego sprzętu, który będzie sterowany z poziomu słuchawki. Dodatkowo zapewnia deweloperom możliwość projektowania i komercjalizacji własnych modułów Moto Mods, odkrywając przed społecznością pomysłowych twórców nowe pokłady kreatywności.

Motorola wybrała element14 by jako jedyny wprowadził ten nowy produkt na globalny rynek, ze względu na wiodącą pozycję element14 w środowisku twórców i deweloperów, jego udziały w światowym rynku oraz doświadczenie w tej rozwijającej się dziedzinie. Zestaw Moto Mods Development Kit to prawdziwa rewolucja w przemyśle smartfonów. Technologia, która jeszcze niedawno była zarezerwowana tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w produkcję smartfonów, stała się dostępna dla wszystkich - dając im szansę wpłynąć na kształt powstającego ekosystemu, który zmieni przyszłość technologii mobilnych.

Zestaw Moto Mods Development Kit zawiera wszystko, co użytkownicy potrzebują, by podłączyć elementy elektroniczne do ich smartfonów serii Moto Z i błyskawicznie rozpocząć prototypowanie. W zestawie znajduje się płytka prototypowa do lutowania komponentów, przykładowa obudowa oraz referencyjny moduł Moto Mod. Wszystkie te komponenty można także nabyć oddzielnie, w ramach oferty element14.

element14 umożliwia także zakup płytki adaptera Motorola HAT Adapter Board, która pozwala rozszerzyć referencyjny Moto Mod, by mógł być stosowany w połączeniu z modułami do Raspberry Pi i Motorola Personality Cards (Audio, Battery, Display i Sensor). Wraz z adapterem dostarczane są kompletne schematy elektryczne i mechaniczne, firmware do modułów Moto Mod i przykładowe aplikacje na Androida, które pokazują jak tworzyć własne prototypy.

Zestaw Moto Mods Development Kit, płytka HAT Adapter Board, moduły Personality Cards i dodatkowe płytki prototypowe można już teraz nabyć w element14. Produkty te będą dostępne na innych rynkach w późniejszym okresie tego roku.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zestawu Moto Mods Development Kit i złożyć zamówienie już dziś, zajrzyj www.element14.com/community/groups/moto-mods.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów