Otwarcie Demant Technology Centre w Warszawie

Otwarcie Demant Technology Centre w Warszawie
William Demant Group, jedna z największych na świecie firm z branży urządzeń wspomagających słyszenie, otworzyła oddział badań i rozwoju w Warszawie. Działalność Demant Technology Centre będzie koncentrować się na rozwoju oprogramowania wykorzystywanego w produkcji wysokotechnologicznych urządzeń używanych przez osoby niedosłyszące.

Inauguracji nowego biura towarzyszyła mała wystawa, podczas której zaprezentowane zostało spektrum projektów firmy, w tym aparaty skorelowane z internetową aplikacją przez Bluetooth czy wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w dostrajaniu aparatów słuchowych.

Siedziba Demant Technology Centre znajduje się na 9. piętrze biurowca Q22 w centrum Warszawy. Otwarcie nowego biura i ulokowanie oddziału badań i rozwoju w Polsce są związane z realizacją strategii rozwoju firmy na arenie międzynarodowej.

To kolejna placówka spółki w kraju, która od niemal 10 lat prowadzi tu działalność produkcyjną i sprzedażową. Otwierając placówkę R&D w Warszawie, firma inwestuje w rodzimy rynek i rozszerza miejsca pracy dla polskich specjalistów IT, przede wszystkim zajmujących się rozwojem oprogramowania.

To ono, a nie sam sprzęt, jest najcenniejszym elementem systemów poprawiania słuchu, produkowanych przez William Demant Group. Ponadto w nowym biurze znajdą pracę także projektanci interakcji i analitycy biznesowi z przygotowaniem audiologicznym lub IT.

Dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników to jeden z czynników decydujących o ulokowaniu przez firmę tego ważnego dla rozwoju biznesu oddziału w Polsce. Działalność nowej placówki badawczej William Demant będzie miała wpływ na wszystkie produkty tworzone przez poszczególne spółki grupy.

W uroczystym otwarciu biura w Q22 uczestniczyli m.in. najważniejsi przedstawiciele firmy, Ambasador Danii w Polsce Pan Ole Egberg Mikkelsen oraz dziennikarze. Wydarzenie wsparte było patronatami Politechniki Warszawskiej i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów