RS Components wspiera młodych inżynierów

RS Components wspiera młodych inżynierów
RS Components partnerował zespołowi PWR Racing Team, uczelnianej organizacji studenckiej działającej przy Politechnice Wrocławskiej przy budowie najnowszego bolidu RT-07.

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów partnerowała zespołowi PWR Racing Team, uczelnianej organizacji studenckiej działającej przy Politechnice Wrocławskiej, przy budowie najnowszego bolidu RT-07.

Zespół ten przez rok tworzył projekt, którego efektem jest wspomniany bolid będący kompilacją najlepszych rozwiązań z dziedziny technologicznej i motoryzacyjnej. Warto przy tym wspomnieć, że projekt PWR Racing Team jest częścią inicjatywy międzynarodowej Formuła Student, mającej na celu organizację zawodów dla studentów, gdzie każdy z zespołów ma za zadanie skonstruować własny bolid, by potem wystartować w wyścigu.

Duch zawodów nie tkwi jednak wyłącznie w samym wyścigu, który jest zwieńczeniem działalności zespołu, ale głównie w pracach projektowo-konstrukcyjnych prowadzonych w ciągu roku przez drużyny z całego świata. Organizowane na całym świecie zawody Formula Student są areną zmagań młodych inżynierów.

PWR Racing Team wraz ze swoim najnowszym bolidem, którego premiera odbyła się 3 czerwca we Wrocławiu, wystąpi w tym sezonie wyścigowym na torach: Silverstone w Wielkiej Brytanii, Hockenheimring w Niemczech oraz Most w Czechach.

Zespół RS Components Polska jest niezmiernie dumny, że może być częścią tak wspaniałego projektu, utalentowanego zespołu studentów Politechniki Wrocławskiej i razem z nimi odnosić międzynarodowe sukcesy. Serdecznie zachęcamy młodych inżynierów oraz studentów do odwiedzania strony RS Online, na której można znaleźć informacje o nowościach w branży oraz o organizowanych przez RS konkursach dla studentów i wygrać cenne nagrody!

Zapraszamy również do odwiedzenia portalu DesignSpark - platformy online zrzeszającej ponad 250 000 użytkowników z całego świata. Można na nim znaleźć cenne wskazówki, wymieniać się pomysłami oraz korzystać z bezpłatnych zasobów oraz narzędzi do projektowania.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów