RS Components wspiera młodych inżynierów

RS Components wspiera młodych inżynierów
RS Components partnerował zespołowi PWR Racing Team, uczelnianej organizacji studenckiej działającej przy Politechnice Wrocławskiej przy budowie najnowszego bolidu RT-07.

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów partnerowała zespołowi PWR Racing Team, uczelnianej organizacji studenckiej działającej przy Politechnice Wrocławskiej, przy budowie najnowszego bolidu RT-07.

Zespół ten przez rok tworzył projekt, którego efektem jest wspomniany bolid będący kompilacją najlepszych rozwiązań z dziedziny technologicznej i motoryzacyjnej. Warto przy tym wspomnieć, że projekt PWR Racing Team jest częścią inicjatywy międzynarodowej Formuła Student, mającej na celu organizację zawodów dla studentów, gdzie każdy z zespołów ma za zadanie skonstruować własny bolid, by potem wystartować w wyścigu.

Duch zawodów nie tkwi jednak wyłącznie w samym wyścigu, który jest zwieńczeniem działalności zespołu, ale głównie w pracach projektowo-konstrukcyjnych prowadzonych w ciągu roku przez drużyny z całego świata. Organizowane na całym świecie zawody Formula Student są areną zmagań młodych inżynierów.

PWR Racing Team wraz ze swoim najnowszym bolidem, którego premiera odbyła się 3 czerwca we Wrocławiu, wystąpi w tym sezonie wyścigowym na torach: Silverstone w Wielkiej Brytanii, Hockenheimring w Niemczech oraz Most w Czechach.

Zespół RS Components Polska jest niezmiernie dumny, że może być częścią tak wspaniałego projektu, utalentowanego zespołu studentów Politechniki Wrocławskiej i razem z nimi odnosić międzynarodowe sukcesy. Serdecznie zachęcamy młodych inżynierów oraz studentów do odwiedzania strony RS Online, na której można znaleźć informacje o nowościach w branży oraz o organizowanych przez RS konkursach dla studentów i wygrać cenne nagrody!

Zapraszamy również do odwiedzenia portalu DesignSpark - platformy online zrzeszającej ponad 250 000 użytkowników z całego świata. Można na nim znaleźć cenne wskazówki, wymieniać się pomysłami oraz korzystać z bezpłatnych zasobów oraz narzędzi do projektowania.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów