RS Components wprowadza produkty chemiczne do oferty w Polsce i Czechach

RS Components wprowadza produkty chemiczne do oferty w Polsce i Czechach
Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), podjęła decyzję o jeszcze lepszym dopasowaniu swojej oferty do potrzeb klientów w Polsce i Republice Czeskiej, wprowadzając do sprzedaży produkty chemiczne. RS jest obecny i znany na tych rynkach już od pięciu lat, a od marca tego roku zaopatruje swoich klientów w produkty chemiczne, które jeszcze dokładnie spełniają ich wymogi i oczekiwania.

Wzbogacenie asortymentu RS daje klientom szansę na bardziej kompleksowe zaopatrzenie w tylko u jednego dostawcy - RS, bez konieczności korzystania z wielu źródeł zaopatrzenia. Wprowadzenie do oferty produktów chemicznych zgodnych z normami jest decyzją RS podjętą w odpowiedzi na życzenia klientów.

Szersza gama produktów zwiększy świadomość marki i jej obecność na rynku, tym bardziej, że większość oferty stanowią produkty marki własnej RS Pro dystrybutora. Przy wprowadzaniu nowego asortymentu firma kierowała się głównie wymaganiami klientów, aby produkty były zgodne z normami.

Wszystkie produkty chemiczne są zaklasyfikowane i oznaczone zgodnie z obowiązującymi w Europie przepisami. Podczas pierwszej dostawy do każdego produktu zaklasyfikowanego jako niebezpieczny zostanie dołączona karta charakterystyki (Safety Data Sheet - SDS), która powinna być wykorzystana do oceny ryzyka związanego z BHP.

Dzięki temu klienci będą mogli zastosować środki chroniące pracowników przed możliwym zagrożeniem. Najnowszą wersję karty charakterystyki będzie można pobrać ze strony RS lub uzyskać od zespołu obsługi klienta RS. Nowa oferta RS powstała w oparciu o ofertę znanych marek.

Znalazły się w niej takżę produkty własnej marki RS Pro, produkowane przez Electrolube, Ambersil i CRC Industries. "Teraz, kiedy stworzone zostały odpowiednie systemy i spełnione warunki przewozowe, możemy sukcesywnie powiększać liczbę produktów niebezpiecznych, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów", stwierdziła Katarzyna Rycman, dyrektor ds. projektu i procesu w Europie Wschodniej, która jest osobą odpowiedzialną za wprowadzenie produktów chemicznych do oferty w Europie Wschodniej.

Ponad 400 produktów z nowego asortymentu dostarczają firmy CRC i Electrolube Ltd, kluczowi producenci produktów chemicznych. RS współpracuje z firmą Electrolube Ltd już od 20 lat, a z CRC od 15 lat. CRC Industries Europe z siedzibą w Belgii od ponad 50 lat produkuje szeroką gamę preparatów chemicznych przeznaczonych dla utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych.

CRC oferuje szeroką gamę środków czyszczących, antykorozyjnych, smarów, klejów, farb, produktów dla spawalnictwa oraz produktów specjalnych pozwalających zaspokoić wymagania profesjonalnych użytkowników. Kluczową częścią oferty są aerozole, ale także wiele innych produktów dostępnych w zestawach. CRC oferuje także szeroką gamę produktów, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Produkty te mają w swojej nazwie skrót FPS (Food Processing Safe). Firma Electrolube Ltd jest globalnym dostawcą specjalistycznych wyrobów chemicznych dla elektroniki. Firma prowadzi działalność w ponad 55 krajach na całym świecie, coraz silniej zaznaczając swoją obecność.

Electrolube dostarcza innowacyjne rozwiązania dla następujących kategorii produktów: powłoki konforemne, zarządzanie cieplne, smary kontaktowe, obudowy zalewowe, żywice, produkty czyszczące, konserwacja i serwis. Obydwaj producenci gwarantują wysoką jakość i powtarzalność produktów, stosując wysokiej jakości surowce oraz rygorystyczne normy technologiczne.

Na swoich stronach internetowych firmy oferują możliwość otrzymywania automatycznych powiadomień o aktualizacjach kart charakterystyki zamawianych przez klienta produktów. Robert Dudzik, Country Manager - Eastern Europe, jest zadowolony z rozszerzenia asortymentu: "Już od dłuższego czasu zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważnym produktem dla naszych klientów są materiały niebezpieczne. Podjęliśmy odpowiednie działania, aby udostępnić te produkty i jestem pewien, że nasi klienci skorzystają na tym i będą zaopatrywać się kompleksowo i częściej niż dotychczas w RS Components".

Więcej informacji jest dostępne pod adresem http://pl.rs-online.com/web/generalDisplay.html?id=p/hazardous-products

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów