Zmiany w krajobrazie dystrybucji

Zmiany w krajobrazie dystrybucji
Początek roku to tradycyjnie czas większych zmian w zakresie sieci dystrybucji. Wiele umów pomiędzy producentami i dystrybutorami obejmuje okres pełnego roku, rozpoczynając lub kończąc się w tym okresie.

Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie takich wydarzeń z ostatnich tygodni.

  • Unisystem nawiązał współpracę z firmą ASpec. Unisystem podpisał umowę dystrybucyjną z tajwańskim producentem wysokiej jakości przemysłowych dysków SSD - ASpec. Firma należy do KingSpec Electronics Technology dostawcy produktów przemysłowych. ASpec jest obecny na rynku od 2011 roku, współpracuje z JMicron i kładzie duży nacisk na jakość produktów i jakość firmware.
  • Future Electronics rozszerza współpracę z Panasonicem. Future Electronics, globalny dystrybutor podzespołów elektronicznych, istniejący na rynku od 1968 roku rozszerzył współpracę z firmą Panasonic (oddział Automotive and Industrial Systems) z dotychczasowego obszaru Ameryki Północnej na rejon EMEA (Europe, Middle East and Africa). Klienci Future zyskają dostęp do oferty Panasonica w zakresie elementów pasywnych, modułów komunikacji bezprzewodowej i czujników. Future zgromadzi odpowiednie stany magazynowe w tym obszarze produktowym w magazynie w Lipsku w Niemczech, aby zapewnić dostawę następnego dnia.
  • Anteny Yageo w ofercie Maritexu. Firma Maritex wprowadziła do swojej oferty anteny znanej tajwańskiej firmy Yageo, co rozszerza dotychczasową ofertę podzespołów pasywnych tej firmy. W ofercie znalazło się wiele typów anten do różnych zastosowań m.in. anteny WLAN, GSM, GPS. Głównie są to anteny wykonane w technologii chipowej i PCB (na zdjęciu przykładowe produkty tego producenta w obu wersjach).
  • MPL Group rozszerza się na branżę security. AMC Elettronica to włoski producent urządzeń takich systemy alarmowe, czujki i sygnalizatory. Firma działa na rynku włoskim od 1974 roku i obecnie jest jednym z największych partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa w Europie Zachodniej. Od niedawna w Polsce AMC reprezentuje MPL Power Elektro, firma znana z zasilaczy Delta Electronics.
  • PCB Technology został autoryzowanym przedstawicielem firmy Jiangsu Roda Electron Material producenta laminatów do produkcji obwodów drukowanych.
  • Semicon jest obecnie autoryzowanym dystrybutorem DEK-ASM w grupie produktów PSP - Process Support Products, czyli materiałów używanych w technologii SMT, jak papierowe rolki czyszczące do sitodrukarek, płyny do mycia szablonów SMT, ściereczki bezpylne, płyny do mycia pieców, rakle w systemie Magna-Print itd.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów