Zmiany w krajobrazie dystrybucji

Zmiany w krajobrazie dystrybucji
Początek roku to tradycyjnie czas większych zmian w zakresie sieci dystrybucji. Wiele umów pomiędzy producentami i dystrybutorami obejmuje okres pełnego roku, rozpoczynając lub kończąc się w tym okresie.

Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie takich wydarzeń z ostatnich tygodni.

  • Unisystem nawiązał współpracę z firmą ASpec. Unisystem podpisał umowę dystrybucyjną z tajwańskim producentem wysokiej jakości przemysłowych dysków SSD - ASpec. Firma należy do KingSpec Electronics Technology dostawcy produktów przemysłowych. ASpec jest obecny na rynku od 2011 roku, współpracuje z JMicron i kładzie duży nacisk na jakość produktów i jakość firmware.
  • Future Electronics rozszerza współpracę z Panasonicem. Future Electronics, globalny dystrybutor podzespołów elektronicznych, istniejący na rynku od 1968 roku rozszerzył współpracę z firmą Panasonic (oddział Automotive and Industrial Systems) z dotychczasowego obszaru Ameryki Północnej na rejon EMEA (Europe, Middle East and Africa). Klienci Future zyskają dostęp do oferty Panasonica w zakresie elementów pasywnych, modułów komunikacji bezprzewodowej i czujników. Future zgromadzi odpowiednie stany magazynowe w tym obszarze produktowym w magazynie w Lipsku w Niemczech, aby zapewnić dostawę następnego dnia.
  • Anteny Yageo w ofercie Maritexu. Firma Maritex wprowadziła do swojej oferty anteny znanej tajwańskiej firmy Yageo, co rozszerza dotychczasową ofertę podzespołów pasywnych tej firmy. W ofercie znalazło się wiele typów anten do różnych zastosowań m.in. anteny WLAN, GSM, GPS. Głównie są to anteny wykonane w technologii chipowej i PCB (na zdjęciu przykładowe produkty tego producenta w obu wersjach).
  • MPL Group rozszerza się na branżę security. AMC Elettronica to włoski producent urządzeń takich systemy alarmowe, czujki i sygnalizatory. Firma działa na rynku włoskim od 1974 roku i obecnie jest jednym z największych partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa w Europie Zachodniej. Od niedawna w Polsce AMC reprezentuje MPL Power Elektro, firma znana z zasilaczy Delta Electronics.
  • PCB Technology został autoryzowanym przedstawicielem firmy Jiangsu Roda Electron Material producenta laminatów do produkcji obwodów drukowanych.
  • Semicon jest obecnie autoryzowanym dystrybutorem DEK-ASM w grupie produktów PSP - Process Support Products, czyli materiałów używanych w technologii SMT, jak papierowe rolki czyszczące do sitodrukarek, płyny do mycia szablonów SMT, ściereczki bezpylne, płyny do mycia pieców, rakle w systemie Magna-Print itd.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów