Komponenty do systemów wbudowanych z procesorami Intel Core 6. generacji

Komponenty do systemów wbudowanych z procesorami Intel Core 6. generacji
Firma DFI przygotowała kompletną ofertę płyt komputerowych do systemów przemysłowych, opartych o najnowsze procesory Intel Core 6. generacji, noszące nazwę kodową "Skylake". Rodzina produktów obejmuje 12 przemysłowych płyt głównych, 2 komputery jednopłytkowe (SBC), 4 moduły COM Express i 1 system wbudowany oparty o platformę Intel ULT, a więc zbudowany z użyciem najmniejszych i najbardziej energooszczędnych komponentów, przeznaczonych do ultrabooków.

Wszystkie najnowsze procesory Skylake są wytwarzane w technologii 14 nm, z użyciem drugiej generacji tranzystorów 3D tri-gate, co pozwala uzyskać niezwykle dużą wydajność przetwarzania danych i grafiki, przy zachowaniu bardzo niskiego poboru energii.

We wszystkich 19 najnowszych płytach DFI skorzystano z procesorów w obudowach LGA lub BGA oraz chipsetów Intel C236/100, dzięki czemu świetnie nadają się do aplikacji IoT, w których konieczne jest zapewnienie skalowalnych możliwości przetwarzania danych oraz dużej stabilności działania systemów.

DFI jest członkiem Intel Internet of Things Alliance, dzięki czemu prowadzi bliską współpracę z Intelem, w celu rozwijania nowej generacji elementów platform i rozwiązań opartych o standardy i pozwalających na tworzenie systemów wbudowanych.

Aby zapewnić klientom DFI przewagę nad konkurencją, firma wprowadziła do swojej oferty kompletną rodzinę produktów opartych o procesory Intel Core 6. generacji. Obejmuje ona małe i duże podzespoły, począwszy od niewielkich komputerów jednopłytkowych, przez różne przemysłowe płyty główne, a kończąc na modułach COM Express.

Dobrymi przykładami są m.in. zasilana szerokim zakresem napięcia płyta mini-ITX : SU171/SU173, wydajna płyta ATX SD631-C236, 4-calowy, bezwentylatorowy komputer jednopłytkowy SU251/SU253 i moduł COM Express Compact SU968, pobierający nie więcej niż 15 W mocy.

Procesory Intel Core 6. generacji obsługują do trzech niezależnych strumieni wideo i mogą generować obraz o rozdzielczości Ultra HD 4K. Nowe podzespoły pozwalają uzyskać zapierające dech w piersiach efekty trójwymiarowe na wielu wyświetlaczach jednocześnie, co sprawia, że świetnie sprawdzą się w wielu wymagających obliczeniowo zastosowaniach, takich jak np. obrazowanie w medycynie, urządzenia do gier, systemy emisji reklam i inne.

Nowe systemy wbudowane DFI obsługują także pamięci DDR4 z opcjonalnym wsparciem dla ECC. Pozwala to uzyskać większą wydajność, przy mniejszym poborze mocy. Zalety DDR4 sprawiają, że nowe płyty główne spełniają ciągle rosnące oczekiwania centr danych i serwerowni.

Nowa wersja technologii Intel vPro obejmuje m.in. funkcję Intel Active Management Technology 11, która pozwala firmom na zdalne zarządzanie i naprawianie stacji roboczych lub serwerów, w czasie rzeczywistym, co pozwala zwiększyć efektowność działania przedsiębiorstw.

Co więcej, Technologie Intel VT i Intel TXT poprawiają bezpieczeństwo i niezawodność systemów, umożliwiając uruchamianie krytycznych aplikacji, takich jak np. związane z realizowaniem transakcji bankowych, tak by działały w izolacji od reszty oprogramowania, co zapobiega uruchamianiu niepowołanych, szkodliwych programów.

Dzięki szybkim interfejsom, niskim cenom oraz świetnym mechanizmom zapewniania bezpieczeństwa i zarządzania systemami, nowe płyty główne DFI powinny spełnić oczekiwania bardzo szerokiej grupy odbiorców przemysłowych oraz firm tworzących urządzenia dla Internetu Przedmiotów.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów