Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Komponenty do systemów wbudowanych z procesorami Intel Core 6. generacji

Komponenty do systemów wbudowanych z procesorami Intel Core 6. generacji
Firma DFI przygotowała kompletną ofertę płyt komputerowych do systemów przemysłowych, opartych o najnowsze procesory Intel Core 6. generacji, noszące nazwę kodową "Skylake". Rodzina produktów obejmuje 12 przemysłowych płyt głównych, 2 komputery jednopłytkowe (SBC), 4 moduły COM Express i 1 system wbudowany oparty o platformę Intel ULT, a więc zbudowany z użyciem najmniejszych i najbardziej energooszczędnych komponentów, przeznaczonych do ultrabooków.

Wszystkie najnowsze procesory Skylake są wytwarzane w technologii 14 nm, z użyciem drugiej generacji tranzystorów 3D tri-gate, co pozwala uzyskać niezwykle dużą wydajność przetwarzania danych i grafiki, przy zachowaniu bardzo niskiego poboru energii.

We wszystkich 19 najnowszych płytach DFI skorzystano z procesorów w obudowach LGA lub BGA oraz chipsetów Intel C236/100, dzięki czemu świetnie nadają się do aplikacji IoT, w których konieczne jest zapewnienie skalowalnych możliwości przetwarzania danych oraz dużej stabilności działania systemów.

DFI jest członkiem Intel Internet of Things Alliance, dzięki czemu prowadzi bliską współpracę z Intelem, w celu rozwijania nowej generacji elementów platform i rozwiązań opartych o standardy i pozwalających na tworzenie systemów wbudowanych.

Aby zapewnić klientom DFI przewagę nad konkurencją, firma wprowadziła do swojej oferty kompletną rodzinę produktów opartych o procesory Intel Core 6. generacji. Obejmuje ona małe i duże podzespoły, począwszy od niewielkich komputerów jednopłytkowych, przez różne przemysłowe płyty główne, a kończąc na modułach COM Express.

Dobrymi przykładami są m.in. zasilana szerokim zakresem napięcia płyta mini-ITX : SU171/SU173, wydajna płyta ATX SD631-C236, 4-calowy, bezwentylatorowy komputer jednopłytkowy SU251/SU253 i moduł COM Express Compact SU968, pobierający nie więcej niż 15 W mocy.

Procesory Intel Core 6. generacji obsługują do trzech niezależnych strumieni wideo i mogą generować obraz o rozdzielczości Ultra HD 4K. Nowe podzespoły pozwalają uzyskać zapierające dech w piersiach efekty trójwymiarowe na wielu wyświetlaczach jednocześnie, co sprawia, że świetnie sprawdzą się w wielu wymagających obliczeniowo zastosowaniach, takich jak np. obrazowanie w medycynie, urządzenia do gier, systemy emisji reklam i inne.

Nowe systemy wbudowane DFI obsługują także pamięci DDR4 z opcjonalnym wsparciem dla ECC. Pozwala to uzyskać większą wydajność, przy mniejszym poborze mocy. Zalety DDR4 sprawiają, że nowe płyty główne spełniają ciągle rosnące oczekiwania centr danych i serwerowni.

Nowa wersja technologii Intel vPro obejmuje m.in. funkcję Intel Active Management Technology 11, która pozwala firmom na zdalne zarządzanie i naprawianie stacji roboczych lub serwerów, w czasie rzeczywistym, co pozwala zwiększyć efektowność działania przedsiębiorstw.

Co więcej, Technologie Intel VT i Intel TXT poprawiają bezpieczeństwo i niezawodność systemów, umożliwiając uruchamianie krytycznych aplikacji, takich jak np. związane z realizowaniem transakcji bankowych, tak by działały w izolacji od reszty oprogramowania, co zapobiega uruchamianiu niepowołanych, szkodliwych programów.

Dzięki szybkim interfejsom, niskim cenom oraz świetnym mechanizmom zapewniania bezpieczeństwa i zarządzania systemami, nowe płyty główne DFI powinny spełnić oczekiwania bardzo szerokiej grupy odbiorców przemysłowych oraz firm tworzących urządzenia dla Internetu Przedmiotów.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów