Folyo - darmowe animacje 3D dla handlu i usług

Folyo - darmowe animacje 3D dla handlu i usług
Wystartowała platforma FOLYO, która pozwala samodzielnie tworzyć animacje 3D i 360° na bazie fotografii oraz udostępniać je w sklepach internetowych, social media i na stronach www.

Rozwiązanie jest dopasowane do Allegro i eBay, a także do najpopularniejszych systemów sklepów internetowych, w tym PrestaShop, Magento i WooCommerce. Firma wykonuje również za darmo zdjęcia potrzebne do złożenia animacji, jeśli sklep internetowy korzysta z hostingu na www.folyo.pl.

Udostępnienie darmowej technologii realistycznych animacji wychodzi naprzeciw sytuacji prawnej polskiego e-commerce. We wrześniu 2015 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał precedensowy wyrok, z którego wynika, że sprzedawca internetowy nie ma prawa zastrzec, że wygląd produktu może odbiegać od prezentowanego na stronie sklepu. Animacje 3D i 360° pozwalają klientom obejrzeć produkt wyjątkowo precyzyjnie: ze wszystkich stron i w bardzo dużym przybliżeniu. Daje to możliwość oceny detali produktu.

Animacje w FOLYO może tworzyć każdy - nie jest do tego potrzebna wiedza specjalistyczna. Wystarczy mieć zdjęcia, z których będzie się składała animacja i załadować je do systemu. Teraz pozostaje jedynie ustawienie parametrów, z jakimi produkt ma być wyświetlany w Internecie, np. stopnia przybliżenia, szybkości i liczby obrotów, opisu, itp. Gotową animację można pobrać i udostępniać z własnego serwera, bądź korzystać z hostingu na www.folyo.pl. W tej opcji FOLYO za darmo wykonuje zdjęcia do animacji, w tym produktów o dużych gabarytach (do 100 kg wagi i 2 metrów wysokości).

Folyo fotografuje produkt ze wszystkich stron na specjalnej obrotowej platformie. Do wykonania podstawowej animacji potrzeba od 32 do 72 zdjęć - zależnie od płynności ruchu, którą chcemy osiągnąć. Następnie fotografie są edytowane w specjalnym oprogramowaniu. Animacje 360° składa się ze zdjęć robionych pod jednym kątem; wtedy produkt można obracać wokół jego osi.

W przypadku animacji 3D ujęcia powstają pod kilkoma kątami. Dzięki temu na przedmiot można spojrzeć także od góry i od dołu. Wysoka rozdzielczość zdjęć pozwala na znaczne przybliżenia i obejrzenie detali produktów. Użytkownicy FOLYO mają również do dyspozycji bezpłatny odtwarzacz (player), dostosowany do animacji 360°/3D. Jego szatę graficzną i kształt można samodzielnie dostosować do wyglądu każdego sklepu internetowego.

Żeby tworzyć animacje w FOLYO, wystarczy wejść na www.folyo.pl i założyć darmowe konto klienta. System wymaga odpłatności w przypadku zamówienia sesji fotograficznej lub kiedy chcemy zakupić istniejące już w systemie zdjęcia i animacje. W przypadku korzystania z hostingu odpłatność w pakiecie abonamentowym wynosi 1,44 zł (netto) za tysiąc wyświetleń.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów