Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowości w ofercie RS Components - zaawansowane produkty, obsługujące najnowszą platformę ARM mbed zaprojektowaną z myślą o IoT

Nowości w ofercie RS Components - zaawansowane produkty, obsługujące najnowszą platformę ARM mbed zaprojektowaną z myślą o IoT
Firma RS Components (RS) poszerza portfolio produktów ARM mbed o innowacyjne rozwiązania przeznaczone do projektów, zapewniające łączność, bezpieczeństwo oraz charakteryzujących się niskim zużyciem energii.

System operacyjny mbed OS stanowi rozwiązanie kluczowych wyzwań projektowych związanych z siecią Internet of Things (IoT), a płytka Freescale Freedom-K64F jest jedną z pierwszych w branży obsługującą bezproblemowo ten system.

System operacyjny mbed OS, który można bezpłatnie pobrać ze strony mbed.com/technology/os, jest narzędziem umożliwiającym tworzenie skalowalnych układów do obsługi złożonej sieci IoT. Umożliwia on projektowanie układów IoT z wykorzystaniem rozwiązań programistycznych stosowanych z powodzeniem w sieciach Web 2.0 i smartfonach.

Jest wyposażony we wbudowany protokół bezpieczeństwa IP, moduły i interfejsy zapewniające łączność, obsługujące główne standardy, takie jak Bluetooth® Smart, Wi-Fi, energooszczędny protokół sieciowy "Thread" oraz 6LowPAN i GSM. Dodatkowo platforma mbed IoT została wyposażona w liczne ulepszenia i obsługuje energooszczędne sterowniki, dzięki czemu zapewnia dłuższy czas eksploatacji i możliwość zasilania przez tak niewielkie źródła energii jak bateria guzikowa.

Platforma Freescale Freedom-K64F, która jest dostępna w ofercie RS, jest jedną z pierwszych płytek rozwojowych zapewniających projektowanie układów z obsługą systemu operacyjnego mbed OS. System mbed OS i stos sieciowy Thread są obsługiwane przez wbudowany mikrokontroler Kinetis K64F, idealnie nadają się do aplikacji inteligentnych budynków.

Płytka jest także wyposażona w akcelerometr i magnetometr MEMS stanowiący w pełni funkcjonalny e-kompas, gniazdo karty microSD oraz port Ethernet. Rozmieszczenie wyprowadzeń jest zgodne z płytką Arduino R3, co daje możliwość łatwego stosowania licznych rozszerzeń i dodawania nowych funkcji, takich jak radio 2,4 GHz, RFID czy łączności komórkowej. Kolejne płytki z obsługą systemu mbed OS będą także dostępne w ofercie RS.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje styczeń 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów