Nowości w ofercie RS Components - zaawansowane produkty, obsługujące najnowszą platformę ARM mbed zaprojektowaną z myślą o IoT

Nowości w ofercie RS Components - zaawansowane produkty, obsługujące najnowszą platformę ARM mbed zaprojektowaną z myślą o IoT
Firma RS Components (RS) poszerza portfolio produktów ARM mbed o innowacyjne rozwiązania przeznaczone do projektów, zapewniające łączność, bezpieczeństwo oraz charakteryzujących się niskim zużyciem energii.

System operacyjny mbed OS stanowi rozwiązanie kluczowych wyzwań projektowych związanych z siecią Internet of Things (IoT), a płytka Freescale Freedom-K64F jest jedną z pierwszych w branży obsługującą bezproblemowo ten system.

System operacyjny mbed OS, który można bezpłatnie pobrać ze strony mbed.com/technology/os, jest narzędziem umożliwiającym tworzenie skalowalnych układów do obsługi złożonej sieci IoT. Umożliwia on projektowanie układów IoT z wykorzystaniem rozwiązań programistycznych stosowanych z powodzeniem w sieciach Web 2.0 i smartfonach.

Jest wyposażony we wbudowany protokół bezpieczeństwa IP, moduły i interfejsy zapewniające łączność, obsługujące główne standardy, takie jak Bluetooth® Smart, Wi-Fi, energooszczędny protokół sieciowy "Thread" oraz 6LowPAN i GSM. Dodatkowo platforma mbed IoT została wyposażona w liczne ulepszenia i obsługuje energooszczędne sterowniki, dzięki czemu zapewnia dłuższy czas eksploatacji i możliwość zasilania przez tak niewielkie źródła energii jak bateria guzikowa.

Platforma Freescale Freedom-K64F, która jest dostępna w ofercie RS, jest jedną z pierwszych płytek rozwojowych zapewniających projektowanie układów z obsługą systemu operacyjnego mbed OS. System mbed OS i stos sieciowy Thread są obsługiwane przez wbudowany mikrokontroler Kinetis K64F, idealnie nadają się do aplikacji inteligentnych budynków.

Płytka jest także wyposażona w akcelerometr i magnetometr MEMS stanowiący w pełni funkcjonalny e-kompas, gniazdo karty microSD oraz port Ethernet. Rozmieszczenie wyprowadzeń jest zgodne z płytką Arduino R3, co daje możliwość łatwego stosowania licznych rozszerzeń i dodawania nowych funkcji, takich jak radio 2,4 GHz, RFID czy łączności komórkowej. Kolejne płytki z obsługą systemu mbed OS będą także dostępne w ofercie RS.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów