3M wspiera polskich licealistów w prestiżowym konkursie First Robotics Competition

3M wspiera polskich licealistów w prestiżowym konkursie First Robotics Competition
Uczniowie ze szkół średnich w Kraśniku Lubelskim, jako pierwsza drużyna z Polski, mają szansę na udział w finale konkursu First Robotics Competition. W ciągu sześciu tygodni wspólnie z grupą mentorów będą przygotowywać robota, z którym w kwietniu przyszłego roku pojadą na międzynarodowe eliminacje do Kanady.

Sponsorami polskiej drużyny jest amerykański koncern 3M Company, mający swój oddział i zakłady produkcyjne w Polsce. First Robotics Competition to wyjątkowy konkurs organizowany przez organizację FIRST skierowany do uczniów szkół średnich, zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i robotyką.

Realizowany od 1992 roku w każdej edycji przyciąga dziesiątki tysięcy uczestników z całego świata. Tylko w 2015 roku wzięło w nim udział 73 tysiące osób z 19 krajów. Przyszłoroczna edycja konkurs będzie miała także polski akcent. Na eliminacje do Kanady, po raz pierwszy w historii konkursu, pojedzie polska reprezentacja, złożona z kilkunastu uczniów z Kraśnika Lubelskiego wraz z zespołem mentorów.

Cel konkursu jest prosty - zbudowanie robota wykonującego określone zadania. Projekt musi posiadać jednak kilka określonych cech i odpowiadać tematyce, która zostanie ogłoszona na początku przyszłego roku. Drużyny mają na przygotowanie robota zaledwie sześć tygodni.

Ich projekt będzie rywalizował z robotami drużyn z innych krajów podczas międzynarodowych eliminacji. Polski zespół na początku kwietnia 2016 roku pojedzie do kanadyjskiego Windsor, gdzie stanie przed szansą zakwalifikowania się do kolejnego etapu. Finał konkursu odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

Sponsorami polskiej ekipy są koncern 3M Company, który pokrył koszty opłaty rejestracyjnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego. Polski zespół powstaje dzięki partnerskiej współpracy Fundacji "Wschodni Klaster Innowacji", Powiatu Kraśnickiego i Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów