Atollic unifikuje podzielony rynek narzędzi ARM

Atollic unifikuje podzielony rynek narzędzi ARM
Atollic unifikuje podzielony rynek narzędzi ARM wprowadzając darmową wersję, bez ograniczeń dla wielkości kodu, komercyjnego narzędzia IDE swojego oprogramowania TrueSTUDIO C++.

Dzięki temu środowisko deweloperskie ARM otrzymuje narzędzie o wysokiej jakości, na którym można oprzeć standaryzację procesu projektowania. Narzędzie to można pobrać oraz używać za darmo bez konieczności rejestracji. W dużej mierze bolączką środowiska, jeśli chodzi o narzędzia IDE, jest jego fragmentacja ze względu na znaczącą ilość bardzo podobnych narzędzi deweloperskich.

Pierwszy raz środowisko deweloperskie ARMa będzie miało możliwość standaryzacji w oparciu o kompletnie darmowe narzędzie IDE, bez ograniczeń dla wielkości kodu czy też wsparcia tylko dla jednego rodzaju mikrokontrolerów. TrueSTUDIO Lite oparte jest na standardowych platformach Eclipse/GCC/GDB, ale wzbogacone jest o funkcjonalność narzędzi komercyjnych dających szerokie wsparcie dla mikrokontrolerów ARM, co w konsekwencji przekłada się na wysokiej jakości, stabilne środowisko deweloperskie.

W połączeniu z wprowadzeniem darmowego TrueSTUDIO Lite, Atollic wprowadza również przystępną formę przejścia na wersję TrueSTUDIO Pro. TrueSTUDIO Pro jest to flagowy produkt firmy zawierający: statyczną analizę kodu, zaawansowane możliwości śledzenia i debugowania kodu, śledzenie zdarzeń, zmiennych i instrukcji, diagnostykę błędów oraz wsparcie debugowania w systemach operacyjnych czasu rzeczywistego RTOS. Wersja Pro posiada również pełne wsparcie techniczne. Deweloperzy będą mogli teraz w każdej chwili przenieść się z wersji Lite na Pro, korzystając z modelu subskrypcyjnego.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2020

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec 2020

Świat Radio

Magazyn użytkowników eteru

APA - Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2020

APA - Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2020

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2020

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów