Atollic unifikuje podzielony rynek narzędzi ARM

Atollic unifikuje podzielony rynek narzędzi ARM
Atollic unifikuje podzielony rynek narzędzi ARM wprowadzając darmową wersję, bez ograniczeń dla wielkości kodu, komercyjnego narzędzia IDE swojego oprogramowania TrueSTUDIO C++.

Dzięki temu środowisko deweloperskie ARM otrzymuje narzędzie o wysokiej jakości, na którym można oprzeć standaryzację procesu projektowania. Narzędzie to można pobrać oraz używać za darmo bez konieczności rejestracji. W dużej mierze bolączką środowiska, jeśli chodzi o narzędzia IDE, jest jego fragmentacja ze względu na znaczącą ilość bardzo podobnych narzędzi deweloperskich.

Pierwszy raz środowisko deweloperskie ARMa będzie miało możliwość standaryzacji w oparciu o kompletnie darmowe narzędzie IDE, bez ograniczeń dla wielkości kodu czy też wsparcia tylko dla jednego rodzaju mikrokontrolerów. TrueSTUDIO Lite oparte jest na standardowych platformach Eclipse/GCC/GDB, ale wzbogacone jest o funkcjonalność narzędzi komercyjnych dających szerokie wsparcie dla mikrokontrolerów ARM, co w konsekwencji przekłada się na wysokiej jakości, stabilne środowisko deweloperskie.

W połączeniu z wprowadzeniem darmowego TrueSTUDIO Lite, Atollic wprowadza również przystępną formę przejścia na wersję TrueSTUDIO Pro. TrueSTUDIO Pro jest to flagowy produkt firmy zawierający: statyczną analizę kodu, zaawansowane możliwości śledzenia i debugowania kodu, śledzenie zdarzeń, zmiennych i instrukcji, diagnostykę błędów oraz wsparcie debugowania w systemach operacyjnych czasu rzeczywistego RTOS. Wersja Pro posiada również pełne wsparcie techniczne. Deweloperzy będą mogli teraz w każdej chwili przenieść się z wersji Lite na Pro, korzystając z modelu subskrypcyjnego.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów