Bornico - nowe wdrożenia

Bornico - nowe wdrożenia
Bornico, czyli kontraktowy producent elektroniki i jednocześnie projektowe biuro inżynierskie z Radomia na zlecenie i we współpracy z firmą Ecol-Unicon zaprojektowało i wdrożyło do produkcji moduł telemetryczny ? sygnalizator do separatorów produktów ropopochodnych i tłuszczów produkowanych przez Ecol-Unicon.

Sygnalizator do separatorów jest nowoczesnym procesorowym urządzeniem przeznaczonym do kontrolowania poziomów i przepełnienia substancji ropopochodnych/tłuszczów i osadu w urządzeniach wodno-ściekowych. Sygnalizator posada diody umieszczone na panelu głównym do sygnalizacji stanu czujników oraz stanów pracy urządzenia.

Posiada również wyjście USB do komunikacji z komputerem. Wewnętrzny moduł GSM umożliwia przesyłanie SMS-ów na telefon komórkowy lub tablet osoby kontrolującej takie urządzenia wodno-ściekowe oraz ciągłą kontrolę stanu urządzenia przez połączenie GPRS.

W firmie opracowano projekt i wdrożono produkcję nowej wersji lampy lotniskowej, tym razem w wersji mobilnej. Wykorzystano w niej to samo źródło światła, elementy optyczne oraz część podzespołów, jak we wcześniejszej projektowanej bardziej rozbudowanej lampie sterowanej za pomocą radia oraz zasilanej z baterii słonecznych.

Obsługa została uproszczona do sterowania za pomocą jednego przycisku. Lampa ma możliwość świecenia w 3 poziomach jasności oraz dodatkowo - w trybie flash. Urządzenie bazuje na LED firmy Cree i 32-bitowym MCU STM32 (na zdjęciu).

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów