Vigo notuje dobre wyniki sprzedaży

Vigo notuje dobre wyniki sprzedaży
W I półroczu 2015 r. firma Vigo System znana na rynku m.in. z niechłodzonych, fotonowych detektorów promieniowania podczerwonego wypracowała 13,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, 5,1 mln zł zysku netto oraz zysk na działalności operacyjnej w wysokości 5,3 mln zł.

Jest to odpowiednio 23, 27 i 30% więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Kluczowe znaczenie dla wzrostu przychodów Vigo System miała realizacja dwóch znaczących kontraktów: dla Zodiac Aerotechnics (technika wojskowa) oraz dla spółki z grupy Caterpillar (bezpieczeństwo transportu kolejowego).

Zdaniem prezesa firmy Adama Piotrowskiego detektory wykorzystywane dla zabezpieczenia transportu kolejowego będą motorem sprzedaży w II połowie 2015 r. Spółka powinna też mieć stabilny wzrost sprzedaży detektorów dla szeroko pojętej branży przemysłowej.

W kwietniu br. spółka uruchomiła wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną laboratorium, które umożliwia produkcję detektorów nowej generacji, opartych o technologię MBE (Molecular Beam Epitaxy). W II kwartale rozpoczęła realizację projektów, którym celem jest do automatyzacja montażu i pomiarów produkcji.

Inwestycje te mają zwiększyć skalę produkcji oraz zmniejszyć koszty produkcji detektorów, co pozwoli na wykorzystanie ich w zupełnie nowych obszarach. Celem jest podwojenie sprzedaży do 2017 r., przy utrzymaniu co najmniej 35% rentowności.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio kwiecień - maj 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów