Vigo notuje dobre wyniki sprzedaży

Vigo notuje dobre wyniki sprzedaży
W I półroczu 2015 r. firma Vigo System znana na rynku m.in. z niechłodzonych, fotonowych detektorów promieniowania podczerwonego wypracowała 13,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, 5,1 mln zł zysku netto oraz zysk na działalności operacyjnej w wysokości 5,3 mln zł.

Jest to odpowiednio 23, 27 i 30% więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Kluczowe znaczenie dla wzrostu przychodów Vigo System miała realizacja dwóch znaczących kontraktów: dla Zodiac Aerotechnics (technika wojskowa) oraz dla spółki z grupy Caterpillar (bezpieczeństwo transportu kolejowego).

Zdaniem prezesa firmy Adama Piotrowskiego detektory wykorzystywane dla zabezpieczenia transportu kolejowego będą motorem sprzedaży w II połowie 2015 r. Spółka powinna też mieć stabilny wzrost sprzedaży detektorów dla szeroko pojętej branży przemysłowej.

W kwietniu br. spółka uruchomiła wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną laboratorium, które umożliwia produkcję detektorów nowej generacji, opartych o technologię MBE (Molecular Beam Epitaxy). W II kwartale rozpoczęła realizację projektów, którym celem jest do automatyzacja montażu i pomiarów produkcji.

Inwestycje te mają zwiększyć skalę produkcji oraz zmniejszyć koszty produkcji detektorów, co pozwoli na wykorzystanie ich w zupełnie nowych obszarach. Celem jest podwojenie sprzedaży do 2017 r., przy utrzymaniu co najmniej 35% rentowności.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów