Otwarcie nowej siedziby Phoenix Contact we Wrocławiu

Otwarcie nowej siedziby Phoenix Contact we Wrocławiu
Phoenix Contact otworzył swoją polską siedzibę we Wrocławiu, przy ul. Bierutowskiej na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu 3. Spółka zrewitalizowała, odnowiła i przystosowała do własnych potrzeb stare zakłady Rheinmetall-Borsig, wybudowane w czasie II Wojny Światowej.

- "Nie ograniczamy się tylko do oferty elektronicznych i automatycznych produktów czy systemów. Klientom proponujemy także uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i seminariach organizowanych przez Phoenix Contact i prowadzonych przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. W naszej nowej wrocławskiej siedzibie przygotowaliśmy m.in. nowoczesne, multimedialne sale szkoleniowe" - tłumaczy Dorota Czech - Dyrektor ds. Współpracy z Klientami w Polsce. Do obsługi realizacji zamówień płynących z całej Polski, na potrzeby spółki został wybudowany we Wrocławiu również magazyn o powierzchni ponad 900 mkw.

Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia podczas uroczystego otwarcia

W uroczystym otwarciu nowej siedziby Phoenix Contact, brał m.in. udział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia, dyrektor zarządzający Phoenix Contact Frank Stuhrenberg oraz szerokie grono klientów I partnerów biznesowych. Goście mieli okazję zapoznać się z wystawą przedstawiającą historię obiektu, zwiedzić nowoczesny magazyn a także część szkoleniową. Dużym zainteresowaniem cieszył się samochód elektryczny oraz stacja ładowania pojazdów usytuowana bezpośrednio przed siedzibą. Przedstawiciele prasy mieli okazje zapoznać się z najnowszymi danymi spółki a także planami na przyszłość podczas zorganizowanej konferencji prasowej.

Konferencja prasowa od lewej Dyrektor zarządzający Phoenix Contact Frank Stuhrenberg, Dyrektor Sprzedaży na Europę Andreas Rossa i Prezes Phoenix Contact sp. z o.o. Maciej Merek

Część wieczorna miała miejsce w pięknej scenerii zamku Topacz gdzie Grupa MoCarta przygotowała wspaniały koncert. Całą uroczystość zakończył pokaz fajerwerków

- "We własnych fabrykach produkujemy śruby, części metalowe i z tworzyw sztucznych oraz, przy własnym montażu składamy moduły, które stanowią podstawę wysokiej jakości produktów. Daje to nam gospodarczą i technologiczną niezależność i przestrzeń, w której ramach możemy wdrażać nowoczesne rozwiązania" - opowiada prezes spółki Maciej Merek.

Samochód elektryczny wraz ze stacją ładowania

Phoenix Contact jest w Polsce największym producentem złączy do szaf sterowniczych oraz kabli sygnałowych i elektrycznych. Wytwarza łącznie ponad 20 tys. różnych artykułów. Phoenix Contact w ramach projektu EduNet współpracuje z wieloma uczelniami na całym świecie. W Polsce działają cztery labolatoria EduNet: na Politechnice Wrocławskiej, AGH w Krakowie, Politechnice Poznańskiej oraz na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Ponadto, spółka organizuje konkurs New Xplore Award, dedykowany uczniom techników i studentom kierunków związanych z automatyką i robotyką. Ideą konkursu jest bliższe zaznajomienie studentów z technologiami Phoenix Contact, umożliwienie im wykonania praktycznego projektu oraz pogłębienie wiedzy i rozwój umiejętności.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów