JM elektronik inwestuje w następną linię montażową SMT

JM elektronik inwestuje w następną linię montażową SMT
W związku z dynamicznym rozwojem kompleksowych usług montażu elektroniki JM elektronik zainwestował w kolejną w pełni automatyczną linię montażową opartą o dwie maszyny typu pick&place Yamaha - modele YS12 i YS12F.

Linia została uzupełniona o bogate oprogramowanie, które umożliwia profesjonalizację pracy poprzez m.in. programowanie maszyn w trybie offline oraz gromadzenie i analizowanie danych statystycznych dotyczących przebiegu samego montażu.

Nowa linia SMT pozwoli na obsługę nowych dużych zleceń i zwiększenie wydajności produkcji do 50 tys. elementów na godzinę. To wszystko przy zachowaniu wysokiej jakości całego procesu i wyeliminowaniu większości błędów montażowych, dzięki licznym narzędziom monitorującym i analizującym cały proces. - Nasi klienci dzięki nowej linii montażowej mogą liczyć na szybszą realizację swoich zleceń - mówi dyrektor produkcji Wojciech Stępień. - Jednocześnie jesteśmy przygotowani na obsługę nowych projektów. Zarówno tych dużych wymagających wysokiej wydajności, jak i tych mniejszych wymagających większej elastyczności.

Inwestycja jest zgodna ze strategicznymi planami rozwoju firmy JM elektronik, która już od ponad 13 lat oferuje usługę kompleksowej obsługi logistycznej w zakresie elektroniki dla producentów urządzeń elektronicznych. Nie jest to wyłącznie montaż elektroniki, ale cały system logistyczny pozwalający klientom realizować swoją działalność bez potrzeby rozbudowy magazynu podzespołów, magazynu półproduktów, wyrobów gotowych oraz bez zwiększania kadr związanych z zaopatrzeniem. JM elektronik jest bowiem jednym z największych polskich dystrybutorów elementów elektronicznych.

Oferta JM elektronik jest skierowana do producentów urządzeń elektronicznych czy też produktów zawierających zespoły elektroniki, którzy dzięki outsourcingu wszelkich zagadnień związanych z wytwarzaniem produktu chcą koncentrować się na najważniejszych częściach biznesu. Firma zapewnia kompletację elementów z własnego magazynu, dostawę obwodów PCB i szablonu do nanoszenia pasty, montaż elektroniki zgodny z zaleceniami normy IPC-A610E, kontrolę optyczną, kontrolę w promieniach Rentgena, testy funkcjonalne, zachowanie norm ESD w całym procesie, duże doświadczenie technologów, śledzenie każdej sztuki wyrobu w całym procesie produkcji.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów