EBS Ink-Jet, Cimat i Pixel unowocześniają parki maszynowe

EBS Ink-Jet, Cimat i Pixel unowocześniają parki maszynowe
Producent drukarek przemysłowych z Wrocławia zmodernizował park produkcyjny w zakresie montażu SMT o dwa automaty Yamaha YS12F.

Celem inwestycji była wymiana starych maszyn, a urządzenia do montażu SMT dostarczyła firma Renex. EBS Ink-Jet producent drukarek przemysłowych zatrudniający około 130 osób. Atutem wrocławskiej spółki jest duży dział badawczo-rozwojowy, zatrudniający około 30 osób, w którym opracowywane są nowe typy drukarek atramentowych. 

W kompletną linię montażową SMT firmy DDm Novastar zainwestował też bydgoski Cimat - producent wyważarek. Inwestycja firmy jest częścią projektu "Produkcja wyważarek w oparciu o innowacyjne rozwiązania", współfinansowanego z funduszy rozwojowych UE i dotacji z programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. 

Wyważarki produkowane przez Cimat pracują na całym świecie, m.in. w Valeo, Delphi, Sachs, Eaton czy Rockwell. W ramach projektu unijnego uruchomiono w firmie dział badawczo-rozwojowy, a w maju tego roku Cimat otworzył nową halę produkcyjną na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego o pow. 2 tys. m².

O dalsze maszyny SMT rozbudował swój potencjał technologiczny bydgoski Pixel - producent systemów informacji pasażerskiej. Firma kupiła od firmy Renex drukarkę pasty lutowniczej Yamaha YSP, która dołączyła do poprzednio kupionego automatu pick&place Yamaha YS12F.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów