wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  D2F-5 - miniaturowy łącznik 5-amperowy 

 

Omron wprowadził do programu produkcji miniaturowy łącznik o zdolności łączeniowej 5 A przy napięciu 250 VDC. Łącznik wytrzymuje minimalnie 10 tysięcy cykli, a dzięki podwyższonej niezawodności i wielu wariantom montażowym może być stosowany w licznych wymagających aplikacjach, na przykład w: automatyce budynkowej, systemach wentylacji i kontroli temperatury, urządzeniach kontroli dostępu, windach, dźwigach itd.

Trzeba przy tym zwrócić uwagę na minimalny prąd styków, który wynosi 100 mA przy napięciu 5 VDC i jeśli jest wymagane przełączanie obciążenia zasilanego mniejszym prądem, to należy użyć modelu D2F-01, którego zdolność łączeniowa wynosi maksymalnie 0,1 A przy 30 VDC, minimalnie 1 mA przy 5 VDC.

Ten drugi model łącznika przyda się przede wszystkim w sensorach i aplikacjach pomiarowych. Pomimo dużego prądu styków, nowy łącznik ma wymiary zaledwie 5,7 mm×12,7 mm×5,5 mm. Ten ostatni wymiar to wysokość, która zależy od rodzaju użytej dźwigni. Dużą obciążalność styków uzyskano dzięki ich specjalnej budowie.

Wnętrze jest zabezpieczone przed penetracją przez substancje używane podczas lutowania, a sam łącznik jest dostępny w wielu wariantach wyprowadzeń włączając w to wyprowadzenia wsuwane w złącza lutowane do płytki, lutowane bezpośrednio do przewodów lub w otworach w płytce, montowane pionowo lub pod kątem 90 stopni w prawo, lub w lewo.

omronfs.omron.com

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym