Fibocom Wireless w Polsce

Fibocom Wireless w Polsce
Pobierz PDF Download icon
Fibocom to producent profesjonalnych modułów M2M, obsługujących sieci bezprzewodowe i systemy pozycjonowania satelitarnego. W jego ofercie znajduję się pełny zakres modułów 2G i 3G oraz GPS/GLONASS, charakteryzujących się bardzo dobrą jakością wykonania, niezawodnością i zgodnością z wszystkimi wymaganymi certyfi katami. Od pewnego czasu produkty firmy Fibocom są dostępne również w Polsce.

Fibocom Wireless Inc. prowadzi sprzedaż i zapewnia dostawy oraz wsparcie swoich modułów na całym świecie. Niedawno firma wkroczyła także na polski rynek, który w opinii dyrekcji firmy Fibocom, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie środkowo-wschodniej, ponieważ po rynku rosyjskim jest to jeden z wiodących w tym regionie. Przewiduje się, że sektor M2M i transmisji danych poprzez urządzenia mobilne będą jednymi z najszybciej rozwijających się segmentów rynku elektroniki, dzięki dynamicznemu rozwojowi sieci 3G i LTE.

Szanse w Polsce

Polska stanowi duże centrum projektowe, które świadczy usługi z zakresu inżynierii elektronicznej dla wielu zagranicznych korporacji. Otwiera to szanse dla firm dostarczających porządne komponenty, takie jak moduły wytwarzane przez Fibocom. Przewiduje się, że w najbliższym czasie nastąpi rozwój aplikacji związanych z komunikacją M2M, skoncentrowanych na przemyśle motoryzacyjnym, systemach bezpieczeństwa i zdalnym monitoringu.

Pracownicy firmy Fibocom wierzą, że zaoferowanie najlepszych produktów pod względem parametrów i jakości wykonania będzie idealną odpowiedzią na oczekiwania lokalnego rynku w najbliższych latach. W przemyśle motoryzacyjnym zaczynają bowiem coraz powszechniej być integrowane technologie obsługi sieci komórkowych 3G, wraz z układami do pozycjonowania GPS i GLONASS oraz systemami zautomatyzowanych odczytów pomiarów. Małe, niedrogie układy, które pozwalają w łatwy sposób zaimplementować te funkcje będą w niedalekiej przyszłości coraz bardziej potrzebne.

Wyroby firmy Fibocom świetnie sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach M2M, a w tym właśnie w motoryzacji, śledzeniu pojazdów i maszyn, w przemysłowych systemach obliczeniowych, metrologii, inteligentnych sieciach czujnikowych, systemach płatności elektronicznych, medycynie, systemach bezpieczeństwa, routerach i bramkach sieciowych oraz w zdalnym zarzadzaniu zasobami i sterowaniu.

Produkty

Obecnie w ofercie przedsiębiorstwa Fibocom znaleźć można moduły z rodzin G6xx i G5xx, pracujące w sieciach GSM i GPRS, układy H330 LGA z rodziny MiniPCIE oraz moduły H350 LGA, przystosowane do sieci HSPA i HSPA+ oraz rodzinę GTS-4E obejmującą moduły GPS i GLONASS.

Do najbardziej popularnych należą niedrogie moduły GSM/GPRS G510, które mimo niewysokiej ceny, charakteryzują się dużą wydajnością. W stosunku do poprzedniej generacji tych układów, ich szybkość przetwarzania odbieranego sygnału wzrosła 4-krotnie, a pobór prądu spadł o 40%. Mają 3 porty szeregowe UART i są bardzo tanie w zastosowaniu.

Dużą popularnością cieszą się tez moduły 3G HSPA+ H350, które cechują się bardzo małymi wymiarami, szybką pracą i bogatym zestawem funkcji. Duże możliwości układów wytwarzanych przez Fibocom pomagają twórcom aplikacji skrócić czas projektowania, a więc szybciej wprowadzić gotowe produkty na rynek.

O Fibocom

Firma Fibocom Wireless Inc. jest wiodącym, chińskim dostawcą modułów M2M oraz usług lokalizacyjnych. Opracowuje ona, modernizuje i wytwarza moduły bezprzewodowe, umożliwiające urządzeniom bezpieczną komunikację w obrębie sieci bezprzewodowych oraz ustalanie położenia w ramach systemów nawigacji satelitarnej. Począwszy od założenia, to jest od 1999 r., firma Fibocom dostarcza swoje wyroby do odbiorców na cały świecie samodzielnie oferując wsparcie lub z pomocą swoich partnerów i dystrybutorów lokalnych.

W Polsce Fibocom nawiązał już współpracę z dystrybutorem komponentów elektronicznych, firmą Macropol. Jest to przedsiębiorstwo, które w swoje działalności koncentruje się na modułach M2M i do pozycjonowania satelitarnego.

Carlos Dyk
Fibocom
www.fibocom.com

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
kwiecień 2014
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów