Fibocom Wireless w Polsce

Fibocom Wireless w Polsce
Pobierz PDF Download icon
Fibocom to producent profesjonalnych modułów M2M, obsługujących sieci bezprzewodowe i systemy pozycjonowania satelitarnego. W jego ofercie znajduję się pełny zakres modułów 2G i 3G oraz GPS/GLONASS, charakteryzujących się bardzo dobrą jakością wykonania, niezawodnością i zgodnością z wszystkimi wymaganymi certyfi katami. Od pewnego czasu produkty firmy Fibocom są dostępne również w Polsce.

Fibocom Wireless Inc. prowadzi sprzedaż i zapewnia dostawy oraz wsparcie swoich modułów na całym świecie. Niedawno firma wkroczyła także na polski rynek, który w opinii dyrekcji firmy Fibocom, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w Europie środkowo-wschodniej, ponieważ po rynku rosyjskim jest to jeden z wiodących w tym regionie. Przewiduje się, że sektor M2M i transmisji danych poprzez urządzenia mobilne będą jednymi z najszybciej rozwijających się segmentów rynku elektroniki, dzięki dynamicznemu rozwojowi sieci 3G i LTE.

Szanse w Polsce

Polska stanowi duże centrum projektowe, które świadczy usługi z zakresu inżynierii elektronicznej dla wielu zagranicznych korporacji. Otwiera to szanse dla firm dostarczających porządne komponenty, takie jak moduły wytwarzane przez Fibocom. Przewiduje się, że w najbliższym czasie nastąpi rozwój aplikacji związanych z komunikacją M2M, skoncentrowanych na przemyśle motoryzacyjnym, systemach bezpieczeństwa i zdalnym monitoringu.

Pracownicy firmy Fibocom wierzą, że zaoferowanie najlepszych produktów pod względem parametrów i jakości wykonania będzie idealną odpowiedzią na oczekiwania lokalnego rynku w najbliższych latach. W przemyśle motoryzacyjnym zaczynają bowiem coraz powszechniej być integrowane technologie obsługi sieci komórkowych 3G, wraz z układami do pozycjonowania GPS i GLONASS oraz systemami zautomatyzowanych odczytów pomiarów. Małe, niedrogie układy, które pozwalają w łatwy sposób zaimplementować te funkcje będą w niedalekiej przyszłości coraz bardziej potrzebne.

Wyroby firmy Fibocom świetnie sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach M2M, a w tym właśnie w motoryzacji, śledzeniu pojazdów i maszyn, w przemysłowych systemach obliczeniowych, metrologii, inteligentnych sieciach czujnikowych, systemach płatności elektronicznych, medycynie, systemach bezpieczeństwa, routerach i bramkach sieciowych oraz w zdalnym zarzadzaniu zasobami i sterowaniu.

Produkty

Obecnie w ofercie przedsiębiorstwa Fibocom znaleźć można moduły z rodzin G6xx i G5xx, pracujące w sieciach GSM i GPRS, układy H330 LGA z rodziny MiniPCIE oraz moduły H350 LGA, przystosowane do sieci HSPA i HSPA+ oraz rodzinę GTS-4E obejmującą moduły GPS i GLONASS.

Do najbardziej popularnych należą niedrogie moduły GSM/GPRS G510, które mimo niewysokiej ceny, charakteryzują się dużą wydajnością. W stosunku do poprzedniej generacji tych układów, ich szybkość przetwarzania odbieranego sygnału wzrosła 4-krotnie, a pobór prądu spadł o 40%. Mają 3 porty szeregowe UART i są bardzo tanie w zastosowaniu.

Dużą popularnością cieszą się tez moduły 3G HSPA+ H350, które cechują się bardzo małymi wymiarami, szybką pracą i bogatym zestawem funkcji. Duże możliwości układów wytwarzanych przez Fibocom pomagają twórcom aplikacji skrócić czas projektowania, a więc szybciej wprowadzić gotowe produkty na rynek.

O Fibocom

Firma Fibocom Wireless Inc. jest wiodącym, chińskim dostawcą modułów M2M oraz usług lokalizacyjnych. Opracowuje ona, modernizuje i wytwarza moduły bezprzewodowe, umożliwiające urządzeniom bezpieczną komunikację w obrębie sieci bezprzewodowych oraz ustalanie położenia w ramach systemów nawigacji satelitarnej. Począwszy od założenia, to jest od 1999 r., firma Fibocom dostarcza swoje wyroby do odbiorców na cały świecie samodzielnie oferując wsparcie lub z pomocą swoich partnerów i dystrybutorów lokalnych.

W Polsce Fibocom nawiązał już współpracę z dystrybutorem komponentów elektronicznych, firmą Macropol. Jest to przedsiębiorstwo, które w swoje działalności koncentruje się na modułach M2M i do pozycjonowania satelitarnego.

Carlos Dyk
Fibocom
www.fibocom.com

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
kwiecień 2014
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów